Парламентська асамблея Ради Європи не має приймати у делегації РФ росіян, які перебувають під санкціями Сполучених Штатів Америки чи Європейського Союзу.

Про це заявив тимчасовий повірений у справах Сполучених Штатів Америки в Україні посол Вільям Тейлор, передає кореспондентка Громадського.

Він також нагадав, що США виступали проти повернення росіян до зали ПАРЄ.

«Ми виступали проти повернення Росії до Ради Європи і ми свою позицію чітко висловлювали. На нас справили враження зусилля української команди в ПАРЄ, які вони доклали, щоб не дати Росії повернутися до цієї організації», — наголосив посол США.

Нагадаємо, члени ПАРЄ проголосували за повернення російської делегації до асамблеї. 25 червня російську делегацію «запросили до роботи» в ПАРЄ. 25 червня група членів Парламентської асамблеї Ради Європи оскаржила повернення російської делегації. Це питання мають розглянути упродовж доби.

Представники Франції, Італії, Іспанії, Португалії, Норвегії, Австрії, Словаччини, Туреччини, Ісландії, Кіпру та Азербайджану в повному складі підтримали повернення Росії до ПАРЄ.

Українська делегація допускає призупинення участі в ПАРЄ через повернення Росії.

Парламентська асамблея Ради Європи наклала на Росію санкції у квітні 2014 року через анексію Криму та війну на Донбасі, таким чином позбавивши росіян права голосу. Через це російська делегація припинила участь у роботі ПАРЄ. Також Росія не платить внески до Ради Європи з червня 2017 року.

Поділитись: