Політика

ПАРЄ розкритикувала закон про «диктатуру партійних лідерів»

Політика/ПАРЄ розкритикувала закон про «диктатуру партійних лідерів»
Зберегти
Вигляд

Доповідачі Парламентської асамблеї Ради Європи розкритикували зміни до закону «Про вибори народних депутатів України», згідно з яким дозволяється виключення кандидатів в депутати парламенту з виборчого списку партії після виборів.

Також євродепутати попросили Венеціанську комісію оцінити його на відповідність демократичним стандартам. Про це йдеться у заяві доповідачів ПАРЄ з питань України Хорді Ксукли та Акселя Фішера, розміщеній на сайті ПАРЄ.

«Як ми вже заявляли раніше, зміна виборчих списків після проведення виборів суперечить європейським стандартам», - йдеться в заяві.

Відтак, моніторинговий комітет ПАРЄ надіслав цей документ до Венеціанської комісії. «Ми сподіваємося, що рекомендації та коментарі Венеціанської комісії будуть повністю враховані Верховної Радою», - зазначили доповідачі ПАРЄ.

Закон «Про вибори народних депутатів України» доповнено положенням: «Партія, яка висувала кандидатів у депутати, включених до її виборчого списку, яка взяла участь в розподілі депутатських мандатів, може прийняти рішення про виключення кандидата у депутати, який за підсумками результатів виборів вважається необраним, зі свого виборчого списку у будь-який час після дня виборів до прийняття рішення ЦВК про визнання його обраним.

Рада прийняла закон про «диктатуру партійних лідерів» 16 лютого. А 27 лютого документ набув чинності.

/фото coe.int

Пов`язані новини