Світ

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні

26 квітня, 2018 22:27
Світ/ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні
Зберегти
Вигляд
При ухваленні документу Асамблея послалася, зокрема, на дії Росії проти України.

Парламентська Асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію щодо протидії гібридній війні. При ухваленні документу Асамблея послалася, зокрема, на дії Росії проти України.

Про це повідомив голова української делегації у ПАРЄ Володимир Ар’єв.

«Асамблея із занепокоєнням відзначає, що сьогодні держави все частіше стикаються з явищем «гібридної війни», що створює новий тип загрози на основі поєднання військових та невійськових засобів, таких як кібератаки, кампанії масової дезінформації, в тому числі фальшиві новини, зокрема в соціальних мережах, порушення комунікацій та інших мереж та багато інших», — йдеться у резолюції ПАРЄ.

В Асамблеї наголосили, що гібридна війна може дестабілізувати та підірвати цілі суспільства та спричинити «численні жервти».

«Існує надзвичайно важлива потреба у розробці інструментів для захисту демократії від «інформаційної зброї», зберігаючи при цьому свободу слова та свободу засобів масової інформації», — наголосили у ПАРЄ.

Це вже друга за тиждень резолюція, яку ПАРЄ ухвалила за доповідями, що готувала українська делегація. Також це друга резолюція, спрямована на боротьбу з інформаційними атаками джерел гібридних воєн, головним з яких є Росія.

Раніше ПАРЄ за доповіддю України підтримала протидію пропаганді РФ. У Росії заявили, що не виконуватимуть рішення Асамблеї.

Пов`язані новини