Пасажирські автобуси продовжують перетинати лінію розмежування на сході України, незважаючи на заборону, запроваджену новими правилами перетину.

Як повідомляє журналіст Громадського, загальна ситуація під час переходу з підконтрольної Україні території на окуповану дещо стабілізувалася порівняно із першими днями роботи нової системи.

«Зараз стало дещо простіше, ніж це було у перший день введення нових правил. Якщо тоді у деяких людей цей процес займав до доби – доходило до того, що люди просто ставили намети на околиці дороги і чекали наступного ранку, щоб проїхати, то зараз і через Волноваху і через Артемівськ люди в середньому проїжджають за дві-три години на особистому транспорті», – зазначила журналіст.

При цьому, незважаючи на заборону, на Артемівському напрямку є деякі маршрутні таксі, котрим вдається проїхати: автобуси під’їжджають до останнього українського блокпосту, висаджують людей, люди пішки проходять цю лінію через блокпост, а потім ця ж маршрутка проїжджає цей же блокпості і забирає цих людей з іншого боку.

При цьому місцеві мешканці відзначають, що вартість на проїзд у автобусі стала помітно вищою: наприклад вартість квитка зараз від Артемівська до Отрадівки (перший український блокпост, після нього є ще два) становить близько 40-50 гривень.

Місцеві ж мешканці наразі дуже незадоволені, зокрема незадоволені скасуванням саме пасажирського транспорту, тому що це ускладнює процес переходу. Як відзначає журналіст Громадського, не кожен може 500 метрів – кілометр йти пішки, адже є старі люди, є з дітьми, їм стає погано на спеці. Тож це створює багато додаткових проблем. Багато місцевих мешканців також відзначають, що ситуація наближаємося до того стану речей, який зараз є в Криму – де в принципі скасоване транспортне сполучення.

/ фото Hromadske.tv

Поділитись: