ENRU

«ПАТ ЗУРАБА», або «Підвішений»

У підвішеному стані людина не має опори під ногами, вона безпорадна і залежить від тих, хто її підвісив. Вираз часто вживають для опису саме такої ситуації – невизначеності, викликаної діями інших (як правило, наділених владою або повноваженнями). Поки ж у підвішеному становищі перебуває і вся національна телекомпанія. Якщо до січня вона не стане суспільним телебаченням, то підвішеною виявиться вже й уся реформа, щонайменше на один рік.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Реформа суспільного мовлення: як забрати у влади телевізор? RE:ФОРМА

Словом "підвісити" в західних детективах часто називають відсторонення від роботи. Президента національної телекомпанії Зураба Аласанію від посади не відсторонювали, але він опинився в підвішеному становищі і сам написав заяву. Замість Аласанії не призначили навіть в. о., і всі дзвінки сипляться на голову секретарки Олени Корж. Упродовж 18 років вона працювала з десятком попередників Зураба Аласанії. Але за останнім шефом сумує, як ні за ким.

""Кошка босила котят", – сумно жартує слюсар Іван Іванович. Він один із понад семи тисяч працівників цієї гегемонської компанії, де він працює з початку 90-х. Із зарплатою в 1800 гривень йому теж невесело, незалежно від того, стане державне суспільним чи не стане. Але терпить і посміхається.

До кінця року Національна телекомпанія України мала б стати ПАТ – публічним акціонерним товариством. Пат (фр. pat, італ. patta — «гра внічию») — становище в шаховій партії, коли сторона, котра повинна ходити, не може це зробити, бо всі її фігури і пішаки позбавлені можливості зробити хід, при цьому король не знаходиться під шахом. Коли виникає пат, шахова партія закінчується нічиєю. Однак свою партію з владою Аласанія ще не дограв.

Документальна містифікація Богдана Кутєпова від проекту hromadske.doc.