Патріарх РПЦ МП Кірілл починає чотириденний візит до Великобританії з нагоди 300-річчя присутності російської церкви в Об'єднаному королівстві.

Про це йдеться на офіційному сайті Російської православної церкви.

Вперше в історії предстоятель РПЦ зустрінеться з королевою Єлизаветою II, яка водночас очолює Англіканську церкву.

Зазначається, що під час чисельних зустрічей центральною темою обговорень стане ситуація на Близькому Сході.

«Ситуація на Близькому Сході не змінюється на краще. Якщо говорити про становище християн в цьому регіоні, то воно залишається критичним і трагічним. І, звичайно, ця тема буде порушуватися на згаданих зустрічах», – розповів голова відділу зовнішніх церковних зв'язків РПЦ МП митрополит Волоколамський Іларіон.

У день приїзду Кірілл здійснить молебень. Потім очолить богослужіння в Успенському храмі РПЦ.

16 жовтня, будуть освячені дзвони і фрески на зовнішній стіні храму.

З цієї нагоди зберуться представники королівського дому, архієпископ Кентерберійський Джастін Уелбі, предстоятелі Римо-Католицької та інших християнських конфесій Англії, представники Помісних православних церков, духовенства Сурозькою єпархії, запрошені гості та представники парафій з різних районів Англії, Шотландії та Ірландії.

Після цього патріарх Кирило відвідає Королівське географічне товариство, де буде проходити урочистий акт з нагоди ювілею.

Там відкриється фотовиставка, присвячена пастирським подорожам на Британської землі.

В останній день візиту патріарх Кирило відвідає Ламбетський палац і зустрінеться з архієпископом Кентерберійським Джастіном Велбі.

Ламбетський палац є лондонською резиденцією архієпископа Кентерберійського. Запланована також зустріч в Букінгемському палаці з королевою Великобританії і Північної Ірландії Єлизавета II, її дата поки не озвучена.

Раніше патріарх Кірілл вручив грамоту колишньому міністру-втікачу Клименку. А також назвав єрессю «людинопоклонство» і захист прав людини.

Поділитись: