Саме православ’я сформувало етику російського народу, а церква стала основою «русского мира». Про це заявив патріарх російської православної церкви Кірілл на відкритті десятої асамблеї «русского мира» в будинку уряду Москви, повідомляє федеральна агенція ТАСС.

«Дехто може сказати: яке нам діло до православ'я? Ми належимо до інших релігій, до чого тут православ'я, чому про православ'я потрібно говорити як про домінанту? Поясню: тому що православ'я сформувало етику російського народу, етику більшості, в тому числі і ставлення більшості до меншин, до людей інших релігій і інших культур», — сказав Кірілл.

За його словами, якби православ'я не мало духовного етичного впливу на більшість росіян, не було б «русского мира».

«Русский мир» сформувався саме через характер російської людини, відкритої до інших: у нас ніколи не було обмежень по спеціальності, на зайняття посад, на якісь важливі позиції в суспільстві в зв'язку з тим, що людина не належить до російського етносу», — впевнений голова РПЦ.

На переконання Кірілла, російські люди завдяки православ’ю відкриті та м’які.

«Не було б православ'я, не було б багатонаціональної і великої Росії, не було «Русского мира», — сказав патріарх Кирило.

Десята асамблея «Русского мира» проходить напередодні дня народної єдності. У Москві зібралися 900 делегатів з 93 країн, щоб обговорити актуальні проблеми Русского мира. Захід проводить фонд «Русский мир», створений указом президента РФ в 2007.

Нагадаємо, раніше патріарх Кірілл назвав єрессю «людинопоклонство» і захист прав людини.

Поділитись: