У японській префектурі Кумамото сильні дощі викликали паводки, внаслідок яких загинули щонайменше 24 людини. Місцева влада попрохала евакуюватися понад 200 тисяч людей.

Про це повідомляють AFP і японський мовник NHK.

Дощі почалися надвечір у п’ятницю, 3 липня, і продовжилися наступного дня. За годину випадало понад 100 міліметрів опадів, зазначив Японський метеорологічний центр.

Через негоду вийшла з берегів місцева річка Кума, підтопивши найближчі будівлі й транспортні засоби. Грязьові потоки проникали в будинки через вікна, розповідають очевидці.

Зокрема, постраждав будинок для людей похилого віку в селі Кума префектури Кумамото, де на момент початку паводків перебували майже 100 людей. Усіх, хто там перебував, вивезли до ранку неділі, 5 липня, передає AFP.

За офіційними даними, загалом від паводків загинули 24 людини. Ще 16 вважаються загиблими, але їхні тіла не знайшли. Окрім того, 14 людей вважають зниклими безвісти.

5 липня дощі послабилися, й негода дещо відступила. Дехто з мешканців, постраждалих від паводків, почали повертатися у свої будинки й розчищати їх від бруду, нанесеного туди водою. Майже шість тисяч будинків поки лишаються без світла.

Для подолання наслідків негоди влада задіяла 40 тисяч військових, а також рятувальників. Очікується, що дощі продовжаться і в понеділок, 6 липня.

Поділитись: