Управитель Луганської єпархії Православної церкви України, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій (Яворський) заявив про обшуки та допити священнослужителів в тимчасово окупованому Луганську.

Відповідну заяву він зробив на своїй сторінці у Facebook.

За словами єпископа, управління Луганської єпархії та Свято-Тоїцький кафедральний собор ПЦУ обшукали 4 квітня.

Посилаючись на слова секретаря єпархії протоієрея Анатолія Назаренка (який знаходиться в Луганську), єпископ зазначає, на окупованій території Луганська представники самопроголошеної «ЛНР» проводять операцію «Стоп-терор».

Під час обшуку вилучили церковну та українську символіку, церковні книги, офіційне листування, а також комп'ютери.

Єпископ Афанасій додає, що провели обшуки й у приватних будинках священнослужителів — протоієрея Анатолія Назаренка та ієрея Геннадія Курганова.

«На сьогодні проводяться слідчі дії щодо обох священнослужителів та допити по 5-6 годин. Священнослужителям рекомендовано не покидати Луганськ», — вказав єпископ.

Проводити богослужіння у Свято-Троїцькому кафедральному соборі Луганська поки що не заборонено.

Нагадаємо, вранці 3 березня на автобусному вокзалі анексованого Сімферополя затримали архієпископа Сімферопольського і Кримського Православної церкви України Климента і доставили його в Центральне відділення поліції.Климента в анексованому Криму затримали через нібито «нецензурну лайку», йому планували вручити протокол про хуліганство. Увечері того ж дня Климента відпустили.

Поділитись: