Печерський районний суд Києва дозволив заочне засудження двох заступників голови Міністерства оборони Російської Федерації Сєргєя Шойгу. 

Про це повідомляє прес-служба Генеральної прокуратури.

Заступників Міністра оборони Росії Дмітрія Булгакова та Ніколая Панкова підозрюють у вчиненні злочинів, передбачених трьома статтями Кримінального кодеску. Зокрема, ч. 2 ст. 437 «Планування, підготовка, розв'язування та ведення агресивної війни».  

«Досудовим розслідуванням установлено, що Булгаков та Панков у лютому-березні 2014 року, діючи за попередньою змовою групою осіб з іншими представниками влади Росії, вчинили умисні дії з метою зміни меж території України, підбурювали українських військовослужбовців до вчинення державної зради та сприяли веденню агресивної війни проти України», — повідомляють у ГПУ.

Підозрюваних оголошено в державний розшук, судом надано дозвіл на їх затримання та доставку в суд для розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

«Кримінальні правопорушення, інкриміновані Булгакову Д.В. та Панкову М.О., є особливо тяжкими злочинами проти основ національної безпеки України, миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, за вчинення яких передбачене покарання у вигляді довічного позбавлення волі», — додають у прокуратурі. 

Раніше Печерський райсуд дозволив затримати міністра оборони РФ Шойгу. 

Нагадаємо, 22серпня ГПУ повідомила про підозру міністру оборони Росії і раднику Путіна.

У травні 2015 року Генпрокуратура почала розслідування причетності Генштабу РФ до тероризму в Україні.

У серпні 2015 року СБУ повідомила, що за розв’язування військового конфлікту в Україні висунуто підозру начальнику Генштабу РФ.

Поділитись: