Пенсійний фонд України підтвердив, що звертається до Росії з питань виплати пенсій українцям в анексованому Криму. Про це йдеться у відповіді Фонду на запит «Крим.Реалії».

У Пенсійному фонді пояснили, що українці, які не мають російського громадянства у Криму і які не отримують пенсій від окупаційної влади, можуть претендувати на пенсії в Україні.

Для цього вони мають на материковій Україні подати відповідну заяву та документи.

«Для забезпечення права особи на пенсію територіальний орган на підставі поданих документів надсилає запит до органів РФ щодо витребування пенсійної справи», — заявили у Пенсійному фонді та додали, що роблять це «за законом України».

Водночас у Фонді спростували інформацію про те, що комунікують з окупаційною владою анексованого Криму.

У 2017 році Українська гельсінська спілка звинуватила Пенсійний фонд у фактичному визнанні юрисдикції РФ у Криму в частині пенсійних виплат. В УГСПЛ заявили, що Україна надсилає запити в РФ, аби дізнатися, чи не отримували кримчани пенсії з бюджету Росії — і якщо такі виплати були, то в Україні їм у пенсії відмовляють. В УГСПЛ наголосили, що в таких запитах до РФ Україна «вказує актуальні адреси пенсіонерів, деякі з яких є воїнами української армії або ж добровольчих батальйонів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Пенсійний фонд незаконно визнає документи з окупованого Криму – юрист


Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile