Пентагон почав поставляти Україні більше зброї морем, хоч спершу робив це переважно літаками — WP
Міноборони США розширило використання морських суден для доставки зброї в Україну. Раніше Пентагон здебільшого покладався на перевезення її літаками.
Про таке пише The Washington Post з посиланням на представників Міноборони США.
Як зазначається, США почали відправляти деяке озброєння морем уже через кілька тижнів після початку вторгнення, але значно розширили такі перевезення навесні. Це пов'язане з тим, що Штати почали постачати Україні артилерію та інше важке озброєння, яке потребує постійного надходження боєприпасів великого калібру.
У WP зазначили, що таке розширення постачань підкреслило новий етап у кампанії після того, як Україна відбила російський напад на Київ і стало зрозуміло, що війна може тривати місяці.
Літаки можуть досягати Європи зі Сполучених Штатів набагато швидше, проте кораблі можуть перевозити значно більшу кількість вантажу, що дозволить Україні створити більший арсенал для майбутніх бойових дій.
Військові чиновники США уточнили, що частина зброї, яка надходить із США, потрапляє безпосередньо на поле бою, тоді як іншу використовують для поповнення американських запасів в інших країнах Європи, звідки США зняли поставки для озброєння України.
Нагадаємо, до Дня Незалежності України президент США Джо Байден погодив новий пакет допомоги Україні обсягом 6 мільярдів доларів: три мільярди для оборонної допомоги та три — для фінансової допомоги через систему Світового банку.
Так, новий пакет військової допомоги включає шість додаткових зенітно-ракетних систем NASAMS з боєприпасами — ця система ППО малого-середнього радіуса дії знадобиться Україні для знищення російських крилатих ракет.
У Держдепі США зазначили, що із січня 2021 року Сполучені Штати виділили понад 13,5 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні. Загалом США виділили понад 15,5 мільярдів доларів на безпекову допомогу Україні з 2014 року.
- Поділитися: