Політика

Пентагон включив Росію і Китай у перелік головних загроз нацбезпеці

19 січня, 2018 22:55
Політика/Пентагон включив Росію і Китай у перелік головних загроз нацбезпеці
Зберегти
Вигляд
Міністерство оборони США включило Росію і Китай у перелік головних загроз Сполученим Штатам.

Міністерство оборони США включило Росію і Китай у перелік головних загроз Сполученим Штатам.

Про це ідеться в цьогорічній Національній оборонній стратегії.

Документ вперше з 2014 року встановлює пріоритети Міністерства оборони США, які будуть відображені в запитах на оборонні витрати.

Згідно з текстом стратегії, основною проблемою для нацбезпеки США визнається суперництво між країнами, а не ісламістські терористичні угруповання, як це було з початку століття.

«Ми зіштовхуємося зі зростаючими загрозами з боку ревізіоністських держав — Китаю і Росії. Це країни, які хочуть підлаштувати світ під свої авторитарні моделі», — заявив міністр оборони США Джеймс Меттіс.

Також в документі серед загроз нацбезпеці вказана КНДР. Зазначається, що країна, крім своєї ядерної зброї, готує арсенал біологічного, хімічного і звичайного озброєння.

Крім того, як передає Reuters, заступник помічника міністра оборони з питань стратегії та розвитку сил Елбрідж Колбі заявив, що у застосуванні військової сили Росія була значно більш нахабною, ніж Китай.

Нагадаємо, 18 грудня Білий дім представив оновлену ​​редакцію Стратегії національної безпеки США за підписом президента Дональда Трампа.

Пов`язані новини