Міністерство оборони США протягом п’яти років таємно фінансувало програму дослідження неопізнаних літаючих об’єктів (НЛО).

Міністерство оборони США протягом п’яти років таємно фінансувало програму дослідження неопізнаних літаючих об’єктів (НЛО).

Про це повідомляє The New York Times з посиланням на учасників цієї програми.

Із загального бюджету на оборону в 600 мільярдів доларів, 22 мільйони виділялися саме на «Програму з виявлення загроз в повітряному і космічному просторі».

Вивченням НЛО керував офіцер військової розвідки Луїс Елізондо. Офіс розташовувався на п’ятому поверсі Пентагону.

Наразі у Пентагоні у відповідь на запити американських ЗМІ визнали існування програми.  Представник Міноборони заявив, що програму згорнули через «інші, більш пріоритетних завдання, які стоять перед відомством».

Засекречена програма почала існувати у 2007 році і спочатку вона значною мірою була профінансована на прохання тодішнього лідера демократичної більшості в Сенаті Гаррі Ріда, який дуже цікавився космічними феноменами.

Видання зазначає, що хоча Департамент оборони США раніше не визнавав наявність цієї програми, окремі чиновники все ж кажуть, що співробітники Міноборони продовжували займатися її вивченням і після закриття в 2012 році.

Раніше повідомлялося, що Держдеп США спрямує $60 млн на боротьбу з пропагандою РФ.

Поділитись: