У лютому 2014 року українські морпіхи, які дислокувалися в Криму до окупації Росією, одержали розпорядження від колишнього військового керівництва України їхати до Києва для виконання завдань.

У лютому 2014 року українські морпіхи, які дислокувалися в Криму до окупації Росією, одержали розпорядження від колишнього військового керівництва України їхати до Києва для виконання завдань.

Про це в ефірі Радіо Крим.Реаліі розповів начальник прес-служби Сил спеціальних операцій ЗСУ, колишній заступник командира 501 окремого батальйону морської піхоти (Керч) Олексій Нікіфоров.

«Все почалося 19 лютого, коли був призначений командувач Військово-морських сил Збройних сил України керівником Генерального штабу і поїхав до Києва. Буквально одразу за ним прийшло розпорядження, де першому феодосійському батальйону морської піхоти поставили задачу відбути до Києва. Не бачив розпорядження, що саме робити, але те, що їхали до Києва — однозначно. Вони провели посадку в ешелони і вирушили без жодного шуму, по військовому. Моєму батальйонові була поставлена ​​задача відправити одну з рот саме в містечко для постійної дислокації, тому що всі поїхали буквально в повному складі», — розповів Нікіфоров

За його словами, колишнє військове керівництво України могло розглядати кримські підрозділи морської піхоти не як посилення підрозділів «Беркуту», а як охорону військових об'єктів.

«Нам уявлялося, що коли Ільїн (адмірал Юрій Ільїн, колишній начальник Генерального штабу - Головнокомандувач Збройних Сил України), теж колишній морський піхотинець, прийшов до Генерального штабу і побачив там якісь події на Майдані, то подумав, мовляв, де мої морпіхи, щоб охороняли або Генштаб, або склади може», — сказав Нікіфоров.

Він додав, що особисто для нього анексія почалася, коли російські авто прибули на паромну переправу. Більше того, українські військові знали представників РФ, які блокували частини ЗСУ. 

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року почалась анексія Криму Росією.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Анексія Криму готувалася ще в 2004 році — екс-«очільник» Севастополя. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: