Британські дослідники з’ясували, що перегляд телевізора понад 3,5 години на добу в літньому віці пов'язують із погіршенням деяких когнітивних функцій.

Про це свідчать дані дослідження, у межах якого вчені проаналізували 3590 британців старших 50 років без деменції. Водночас усі інші дані — наявність хронічних захворювань, соціально-економічний статус, сімейний стан, звичка щоденної активності — вчені оцінювали як побічні змінні.

Дослідження свідчить про те, що у людей, які проводять більше часу перед телевізором, обсяг словесної пам’яті менший. Стаття опублікована в журналі.

Дослідники Дейзі Фанкурт та Ендрю Стептоу з Університетського коледжу Лондона проаналізували, як звичка перегляду телевізора у 2008-2009 роках вплинула на когнітивні здібності британців у 2014-2015 роках.

Когнітивні здібності учасників на початку і кінці спостережень визначали за допомогою тесту на словесну пам’ять (здатність до запам’ятовування та відтворення кількох слів) і семантичну швидкість (здатність до підбору слів, що належать до певної категорії).

У результаті вчені виявили суттєвий взаємозв’язок між часом, проведеним за переглядом телевізора, та обсягом словесної пам’яті. Зокрема, вони з’ясували, що перегляд телевізора понад 3,5 години на добу негативно впливає на словесну пам’ять учасників незалежно від побічних змінних.

Однією з причин такого взаємозв’язку вчені назвали те, що перегляд телевізора обмежує час, який люди проводять за іншими, більш корисними для когнітивних здібностей справами. Цікаво, що вплив виявилося більш помітним серед тих, хто відзначився гарною пам’яттю на початку дослідження.

Проте, вчені наголосили, що не можна виключити зворотну причинність: тобто допустити, що погіршення когнітивних здібностей призводить до того, що люди проводять перед телевізором більше часу.

Нагадаємо, восени 2018 року дизайнери створили шрифт для кращого запам'ятовування тексту.

Поділитись: