Війна

Колишній політв’язень: Переговори з ватажками бойовиків — зрада інтересів України

Війна/Колишній політв’язень: Переговори з ватажками бойовиків — зрада інтересів України
Зберегти
Вигляд
На переконання колишнього політв'язня Юрія Яценка, переговори щодо звільнення заручників із ватажками бойовиків створять видимість їх легітимності та відволікуть увагу від ролі Росії, як призвідника війни в Україні

Переговори щодо звільнення заручників із ватажками бойовиків замоназваних «ДНР» та «ЛНР» створять видимість їх легітимності та відволікуть увагу від ролі Росії, як призвідника війни в Україні. Це призведе до серйозних політичних поступок і в результаті зашкодить державним інтересам.

Таке переконання в ефірі Громадського висловив колишній в’язень ФСБ Юрій Яценко.

За словами Яценка, який наразі працює на громадських засадах радником в Міністерстві закордонних справ, у переговорному процесі щодо звільнення полонених Росія намагається вибити в України політичних поступок для бойовиків, навіть не зважаючи на те, що пропонується нерівноцінний обмін.

«Україна пропонує умови на користь громадян у полоні, тобто готова поміняти 220 людей на 42 своїх. Але Росія все одно не погоджується. Її маріонетки «ДНР» і «ЛНР» відмовляться від такого формату і хочуть політичних поступок. Таким чином в Україні створюється інформаційних фон, ніби влада нічого не робить для звільнення громадян», — переконаний він.

Яценко висловився рішуче проти амністії бойовиків, виборів на окупованій території та інших поступок. На його переконання, таку думку поділяють і самі українські бранці в Росії.

«Якби ми спитали в’язнів у Росії, які займають жорстку патріотичну позицію, чи готові вони бути обміняними, здаючи інтерес України, вони б с казали: ні, ми сидітимемо тут», — впевнений колишній політв’язень.

На переконання Яценка, переговорів із бойовиками не можна допустити, оскільки вони не є реальними політичними суб’єктами.

«Позиція Росії полягає у тому, що вона не визнає своєї участі у війні, що в Україні внутрішня, громадянська війна. У ній Росія виступає переговорником, який начебто добивається миру для всіх, але це не так. Росія хоче зробити своїх маріонеток «ДНР» і «ЛНР», яким платить гроші, суб’єктами переговорів. Але суб’єкт переговорів, винуватець війни це Росія», — підкреслив він.

На переконання радника МЗС ініціатива депутатки Надії Савченко щодо діалогу з Плотницьким та Захарченком вносить деструкцію в переговорний процес.

«Надія робить свій вибір, але я не погоджуюсь з тим, що треба влаштовувати переговори з бойовиками. Це зміщує акцент на них, ніби вони приймають незалежні рішення. Але вони рішення не приймають, тому з ними не варто говорити. Інакше буде дипломатична помилка зі сторони України», — підкреслив Яценко.

Він зазначив, що Савченко є щирою людиною, яка достойно проявила себе у полоні, але має нікому незрозумілі мотиви.

«Не обов’язково «вона завербована», або «діє в інтересах антиукраїнських сил». У неї щира позиція, вона хоче допомогти, але на мою думку, ця допомога є більше шкідливою, ніж корисною», — сказав Яценко.

При цьому колишній бранець заявив, що був би проти переговорів Савченко із Захарченком і Плотницьким, якби мова йшла про його особисте звільнення.

«Це є свого роду недостатньо ефективне рішення для держави. Це не пішло би на користь держави. Я не хотів би, щоб мене звільняли в обмін на інтереси держави. Я це абсолютно щиро вам кажу», — підкреслив він.

Раніше повідомлялося, що Надія Савченко 7 грудня відвідала Мінськ, де зустрілася з ватажками бойовиків.

Савченко підтвердила слідчим Служби безпеки України, що відвідувала Мінськ, де спілкувалася з лідерами «ДНР» та «ЛНР»Олександром Захарченко та Ігорем Плотницьким.

У політичній партії «Батьківщина», до якої належить Надія Савченко, вважають неприпустимими будь-які переговори з ватажками «ДНР» та «ЛНР».

Голова «Батьківщини» Юлія Тимошенко заявила про можливе виключення Савченко з фракції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Колишній політв’язень: Найкраща зброя для звільнення бранців з Росії — громадський та міжнародний тиск» і «Савченко про зустріч з ватажками бойовиків: Я в них чорта не побачила»

Пов`язані новини