Війна

Перехід на контрактну армію потребуватиме додаткових коштів — військовий аналітик

4 січня, 2017 19:58
Війна/Перехід на контрактну армію потребуватиме додаткових коштів — військовий аналітик
Зберегти
Вигляд
Процес переходу української армії на стовідсоткову контрактну не має серйозного економічного базису

Процес переходу української армії на стовідсоткову контрактну не має серйозного економічного базису.

Про це в ефірі Громадського повідомив Ігор Козій — військовий аналітик інституту євроатлантичного співробітництва.

«Чисельність армії, перехід на контрактну армію  – це довгий шлях. Це фактично шлях, який не має серйозного економічного базису. Держава сьогодні не може забезпечити потужні можливості з точки зору економіки для того, щоб контрактна армія стала стовідсотковою і змогла набути нові можливості протягом реформування», — сказав він.

За словами Козія, у суспільства не має бути недовіри до рішення надати військовослужбовцям права розривати контракти під час антитерористичної операції або особливого періоду.

«Питання потенційно відноситься до питання боєздатності, боєготовності ЗСУ. Якщо Генштаб на це виважено пішов, то не має бути у суспільства до цього недовіри», — наголосив військовий аналітик.

Він також припустив, що норма, яка передбачається законом, буде реалізована не одразу, адже «це вплине на боєздатність підрозділів, що знаходяться на лінії зіткнення». Втім, зазначив, що протягом короткого часу це питання буде врегульовано.

За словами Козія, закон, який підписав Петро Порошенко, відновлює справедливість та надає можливість військовим перепідписати або розірвати контракт.

«Цей закон поновлює справедливість, тому що слід нагадати, що багато було підписано контрактів , строк яких закінчувався або до періоду оголошення демобілізації (його поки що не видно) або до закінчення особливого періоду. Саме через це виникла така необхідність створення певних умов для цієї категорії, що пробула у зоні конфлікту значно довше», — сказав він.

Крім того зауважив, що «закон надає можливість людям, які прийшли найбільш загрозливий для країни час та підставили їй плече, звільнитися у законодавчому полі України»

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко схвалив надання військовослужбовцям права розривати контракти під час антитерористичної операції або особливого періоду.

Пов`язані новини