УКРАЇНА

Подібного перешкоджання журналістській діяльності в Слов'янську не було з часів «русской весны» — журналіст

25 листопада, 2016 23:15
УКРАЇНА/Подібного перешкоджання журналістській діяльності в Слов'янську не було з часів «русской весны» — журналіст
Зберегти
Вигляд
Колектив «Общественного телевидения Донбасса» виступив із заявою про те, що невідомі особи намагалися зірвати їхній спецефір, присвячений Дню свободи і гідності 21 листопада

Колектив «Общественного телевидения Донбасса» виступив із заявою про те, що невідомі особи намагалися зірвати їхній спецефір, присвячений Дню свободи і гідності 21 листопада. Подробиці інциденту у Слов’янську розповів у ефірі Громадського журналіст Олексій Мацука.

За його словами, 21 листопада колектив «Общественного телевидения Донбасса» у Слов’янську проводив спецефір, присвячений річниці Майдану, у форматі марафону, коли роботі журналістів спробували перешкодити.

«В хол прийшли люди, намагалися зайти всередину, аби вияснити, що ми тут робимо, у Слов'янську, і чому це ми проводимо мовлення. Після цього у нас пропав інтернет, було вимкнено усіх трьох провайдерів з нашої будівлі. Я не знаю, з чим це пов'язано, але очевидно, що це втручання в роботу журналістів», — сказав Мацука.

Журналіст не впізнав цих людей, проте їхні дії сильно нагадували поведінку прибічників «русской вєсни» на Донбасі у 2014 році. На його переконання, причина спроб зриву роботи полягає у активній журналістській діяльності колективу.

«Подібна практика у зоні АТО присутня регулярно. Чиновники недоговорюють, військові не пропускають у певні населені пункти. Але щоб прямо так — коли біля офісу з’явилися люди, які активно намагаються зірвати наш ефір — такого ще не було ніколи після «русской вєсни», — переконаний журналіст.

На переконання Мацуки, подібні дії можна кваліфікувати як перешкоджання журналістській діяльності. Він надав відповідну заяву до поліції, проте відповіді до сих пір не отримав.

«Не всім подобається те, що виходить на нашому каналі. Можливо, не всім подобається те, про що ми розповідаємо. Якщо це були представники влади — вони мають дати пояснення своїм діям. Якщо це були якісь «топтуни» — тоді є питання, хто їх найняв», — резюмував журналіст.

Пов`язані новини