Володимир Зеленський в ролі президента Голобородька в серіалі «Слуга народу»

27 березня відбулася прем’єра третього сезону серіалу «Слуга народу», де головну роль виконує кандидат у президенти Володимир Зеленський. Серіал виходить у прайм-тайм на телеканалі «1+1». На прем’єру першої серії третього сезону глядачі відреагували неоднозначно: одні хвалили карикатури на реальних українських політиків, інші дорікнули серіалу за те, що він зображає захоплення влади зброєю і пропагує сепаратизм. Отож, про що там йдеться?

Історію розповідає шкільний вчитель майбутнього, він веде урок про події в Україні у 2019- 2023 роках. Серед головних персонажів — Василь Голобородько, якого грає Володимир Зеленський. Та — пара політиків, змальованих з реальних: Дмитро Суріков (Петро Порошенко) та Жанна Борисенко (Юлія Тимошенко). І Зеленський, і Порошенко, і Тимошенко — лідери нинішніх президентських перегонів. Сюжет третього сезону «Слуги народу» виглядає скороченим варіантом того, що може бути, якщо на цих виборах українці оберуть когось, хто не є Зеленським.

Як саме у фільмі показані основні кандидати на посаду реального президента України?

Петро Порошенко

Перша серія «Слуги народу» — про те, як президентом України стає Дмитро Суріков. До цього він був і прем’єр-міністром, і головою Нацбанку, і коханцем колишньої дружини головного героя серіалу — Василя Голобородька.

Для перемоги Сурікову вистачило одного туру, він набрав понад 60% голосів, які потім виявилися фальсифікацією. Перше, що робить новий президент — садить Голобородька у в’язницю.

В двох перших сезонах серіалу Дмитро Суріков був уособленням абстрактного політика: він інтригує, підлаштовується під обставини та виглядає, як середньостатистичний депутат із Ради.

Ставши президентом, цей персонаж отримав конкретний прототип: Петра Порошенка. У Сурікова є молочний бізнес, він знає, як випросити кредити в МВФ. Він навіть жестикулює, як реальний чинний президент України. В перші ж тижні правління Сурікова відбувається ділова угода «Амстердам +», яка передбачає купівлю начебто африканського вугілля, яке насправді є російським. Про умови цієї угоди дізнаються українці. Починається Майдан. На екрані з’являються реальні кадри з Революції Гідності. В цей час Суріков відпочиває на Мальдівах. Майдан скидає його з поста президента.

Юлія Тимошенко

Майдан переміг. На сцену виходить політикиня Жанна Борисенко — прототип Юлії Тимошенко. «Вася! Вася!», — кричить вона в слухавку, зателефонувавши до Голобородька у в’язницю. Ця сцена — алюзія на відомий телефонний дзвінок Арсенія Яценюка Юлії Володимирівні наприкінці лютого 2014 року, коли Тимошенко випустили із в’язниці.

Жанна Борисенко стає президенткою України. Вона постійно переживає через те, що її образи та костюми для виступів не готові, обманює олігархів та друкує купюри, що призводить до великої інфляції. Її правління закінчується тим, що «Національні дружини» здійснюють у країні військовий переворот. Це — дуже поганий сценарій розвитку України, але, натякають автори серіалу, саме це трапляється, коли країною керують президенти-корупціонери та націоналістичні сили, підконтрольні олігархам. Натякають та нарешті рятують Василя Голобородька із в’язниці.

Володимир Зеленський

Голобородьку повертають пост президента. Він стає на чолі роздробленої України. Актуальна карта країни складається із 28 федерацій. Європі ми набридли — парламентарі з Брюсселя більше не хочуть розбиратися у проблемах України. Більше того, із в’язниці Голобородька рятують на таємних переговорах «Великої сімки», лідери якої переживають тільки за те, щоб часом Україна не перешкодила їхньому бізнесу. Якщо в перших двох сезонах серіалу долю країни вирішували «тіньові політики» — цинічні олігархи, то тепер ними стали керівники країн ЄС. Добре, що хоча б Росія не нападає — про неї в перших двох серіях взагалі майже не йдеться.

Але все, мабуть, буде добре — Василь Голобородько знову президент, а з досвіду перших двох сезонів всі розуміють — сценаристи знають, як зробити, щоб він урятував країну.

Перші дві серії третього сезону схожі на агітацію проти Порошенка і Тимошенко — головних супротивників Зеленського. Звісно, приховану — в серіалі діють схожі, але, все ж, вигадані персонажі. До дня тиші — 30 березня — виходять ще дві серії «Слуги народу». Тож запасайтеся попкорном.

/Юстина Добуш

Поділитись: