«Переворот? Який переворот?»: Курорти Туреччини не помiтили заколоту
В курортних містах Туреччини на узбережжі Середземного моря – Анталії, Аланії, Кемері тощо – більшість туристів та місцевих мешканців фактично не були в курсі подій в Анкарі та Стамбулі, де в ніч на 16 липня відбулася невдала спроба здійснення державного перевороту.
Дехто з відпочиваючих дізнався про події лише вранці 16 липня після телефонних дзвінків стурбованих родичів.
І вже у соцмережах вони читали про те, як в Анкарі військові літаки і вертольоти бомбили будівлю парламенту та будівлі телеканалу і поліцейського відділку, як у Стамбулі заколотники перекрили Босфор та аеропорт і вивели на вулиці танки.
Навіть більшість місцевих мешканців почали непокоїтись щодо події в країні лише після СМС-повідомлень від влади із закликом виходити на вулиці.
Загартовані українські туристи
Під час подій в ніч на 16 липня на курортах Туреччини перебувало близько двох тисяч українських туристів.
«Якщо казати про людей, які перебувають на турецьких курортах, то там немає ніякої напруги. Всі відпочиваючі та всі туристи задоволені», – сказав голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігорь Голубаха.
За повідомленнями українців, які відпочивають на курортах Туреччини, ситуація в ніч на 16 липня була спокійною і вранці всі магазини, готелі та пляжі працювали у звичному режимі, єдині незручності – перебої в роботі соцмереж.
А у курортному місті Кемер увечері 15 липня навіть відбулось авіаційне шоу за участі військових літаків, не дивлячись на те, що значну частину учасників перевороту склали військові ВПС Туреччини.
#solotürk #kemer 🇹🇷🚀🇹🇷🚀 pic.twitter.com/tutfc6X2aa
— Akif Kurgan (@AkifKurga) July 15, 2016
«Ні збільшеної кількості поліції, ні комендантської години, нічого особливого не було. Про те, що відбувалось в Анкарі та Стамбулі, дізнались вже згодом. Переворот? Який переворот? – питали всі. Це далеко було, і нас тут не торкнулося ніяк», – розказав Громадському українець Володимир, який на даний момент перебуває в Анталії. За його словами, лише пізно вночі він почув, як на вулицях сигналили авто.
Деякі з українських туристів були розгублені, дізнавшись вранці про заколот.
«Єдине, що радує, коли ти зараз в Туреччині і тобі сьогодні вранці відлітати додому, а вночі військовий переворот, так те, що тут, за півгодини їзди, в різних готелях багато твоїх друзів, так що в разі форс-мажору не пропадемо. Вже є українське загартування», – написала Наталія Холод.
Туристи не відмовляються летіти до Туреччини
Не дивлячись на нічні події 16 липня, відмов українців від рейсів до курортних міст Туреччини на даний момент немає, повідомив голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігорь Голубаха.
«Якщо казати про Україну і про замовлення відпочинку у Туреччині, то на сьогоднішній день дуже багато відмов якихось від рейсів немає. Люди, які з технічних причин через затримку літака не могли відлетіти вночі в Анталію, збиралися блокувати Бориспільську трасу, для того, щоб їх відправили в Анталію», – сказав він.
«На сьогоднішній день ситуація стабільна, застосовані всі необхідні заходи безпеки як для громадян Туреччини, так і для туристів. Протягом усієї ночі ми підтримували безперервний зв'язок з нашими офісами, як в Анталії, так і Даламані. Хочемо запевнити, що навіть вночі ситуація в курортних зонах була абсолютно спокійною. Літаки вилітали і продовжують вилітати і приземлятися в штатному режимі», – повідомила директор з туризму української компанії Anex Tour Ірина Оганезова.
За словами, в.о. генерального директора аеропорту «Бориспіль» Євгена Дихне, авіарейси із аеропорту «Бориспіль» у Стамбул наразі відновлено.
«Зараз сполучення зі Стамбулом відновлено і Турецькі авіалінії виконують свої рейси: вечірній рейс на Бориспіль вилетів і також буде повертатися в Стамбул. Чартерні рейси сьогодні були відправлені із затримкою, із запізненням, але всі рейси були відправлені», – сказав Дихне.
В свою чергу, посольство України звернулося до МЗС Туреччини та інших компетентних органів країни з проханням посилити охорону місць організованого відпочинку українських туристів.
«Тим українцям, які перебувають в цій країні, виявляти підвищену обережність та не залишати без нагальної потреби місця організованого відпочинку, які перебувають під охороною», – йдеться у повідомленні.
Як поводились місцеві мешканці
Більшість місцевих мешканців курортних міст Туреччини дізнались про спробу державного перевороту з СМС-повідомлень із закликом президента Ердогана виходити на вулиці під гаслами «Пліч-о-пліч проти перевороту».
І вже після півночі 16 липня вони організовувати ходи на вулицях міст, збиратись на центральних площах.
Саме тоді водії авто включили аварійне світло та почали сигналити на підтримку заклику президента.
Місцеві мешканці вимахували прапорами Туреччини, влаштовували масові молитви на підтримку влади.
І згодом вітали повідомлення про те, що спроба військового перевороту в країні провалилась.
У Туреччині в ніч на 16 липня була зроблена спроба військового перевороту. Представники влади Туреччини заявили, що переворот не вдався.
Прем’єр-міністр Туреччини Біналі Йилдирим повідомив 265 загиблих, серед яких 161 - чиновники і цивільні особи.
Крім того, він повідомив, про 1 440 поранених і 2 839 затриманих військовослужбовців.
Також читайте головні факти щодо провалу військового перевороту в Туреччині.
- Поділитися: