Обраний президент США Дональд Трамп провів першу за майже півроку прес-конференцію. Він відповідав на питання щодо кібератак, бізнесу, конфлікту інтересів та оприлюднення так званого «досьє».

Обраний президент США Дональд Трамп провів першу за майже півроку прес-конференцію. Він відповідав на питання щодо кібератак, бізнесу, конфлікту інтересів та оприлюдення так званого «досьє».

Громадське проводило текстову трансляцію, фіксуючи основні тези Трампа та його помічників.

19:26 «Я сподіваюся, що ми порозуміємося з Росією. Але це може й не трапитися. Всі країни, зокрема Китай та Мексика, поважатимуть надалі нас значно більше», — сказав наостанок обраний президент.

19:24 ПРО КІБЕРАТАКИ «Путін не мав би це робити і не буде це робити (кібератаки — ред.). Росія буде нас поважати. 20 мільйонів наших акаунтів зазнали атак з Китаю», — сказав Трамп.

19:21 Трамп впевнений, що інформацію про його зустрічі зі спецслужбами регулярно «зливають».

«Коли звіти спецслужб потрапляють у медіа, це протизаконно. Кожного разу, коли я зустрічаюся з спецслужбами, люди потім про це читають у медіа. Хтось зливає інформацію. На зустрічі, звідки вийшла інформація про звіт, навіть не було помічниця. Я хочу зрозуміти, хто це робить», — сказав він.

19:18 Трамп пообіцяв протягом 90 днів підготувати звіт про те, як США може захистити себе від хакерства. «США зазнає атак від Росії, Китаю та інших», — сказав він.

19:15 Трамп не дав можливість поставити питання журналісту CNN, заявивши, що той представляє медіа, яке публікує фейкові новини.

19:12 «Медіа заявили, що мій адвокат Майкл Коен був у Празі й зустрівся там з російськими спецслужбами. Але виявилося, що це був інший Коен. Я чекаю вибачень», — додав Трамп, не давши задати питання журналісту, якого він звинуватив у розповсюдженні неправдивої інформації.

19:10 І ЗНОВУ ПРО «ДОСЬЄ» «Це ганебно, що спецслужби дозволяють поширювати інформацію, яка настільки неправдива й фейкова. Це те, що робили в нацистській Німеччині», — заявив Трамп.

19:08 ТРАМП ПРО СТІНУ З МЕКСИКОЮ «Це відбудеться. Ми побудуємо стіну. Ви питаєте, хто буде платити за цю стіну? Я кажу: Мексика. Я поважаю та люблю народ Мексики і я не звинувачую у тому, що відбувається, я не звинувачую їх у тому, що вони користуються США, я кажу, що такого не буде більше відбуватися і Мексика буде платити за «стіну», — сказав він.

19:07 Коментуючи медичну реформу Барака Обами «Obamaсare», Трамп назвав цей закон «катастрофою».

19:05 Коментуючи свої відносини з президентом РФ Владіміром Путіним, Трамп сказав: «Якщо Путіну подобається Дональд Трамп, це плюс, але це ні до чого не зобов'язує».

19:03 Представниця Трампа зауважила, що оплату рахунків у готелях, що належать Трампу, не можна вважати подарунком чи його доходом з точки зору американського законодавства.

19:02 Варіант продажу бізнесу дітям теж не усуває конфлікту інтересів. «Не можливо також вдатися до сліпого трасту, бо він не підходить для бізнесу, який активно розвивається», — додала представниця обраного президента.

18:59 Представниця президента повідомила, що Трамп не збирається продавати бізнес, оскільки це «не усуне конфлікт інтересів».

«Якщо Трамп продасть свій бізнес, то отримуватиме від цього роялті. Також питання ціни, за яку він це зробить, стане предметом спекуляції: чи не дорого він продав його, приміром? Що робитиме з цими коштами?», — заявила вона.

За її словами, варіант продажу бізнесу дітям теж не усуває конфлікту інтересів.

18:57 Траст об’єднає як бізнес-компанії, так і об’єкти нерухомості (Trump Tower) і туристичні об’єкти, зазначила представниця Трампа.

18:55 Він повідомив, що бізнес-організація Трампа буде повністю передана трасту, від якого він буде повністю ізольований. Також він запевнив, що донька Іванка Трамп не буде керувати бізнесом.

18:54 Він зазначив, що як політик є принциповим у цьому питанні. «Мені пропонували 2-мільярдну справу в Дубаї, але я відмовився. Причина — конфлікт інтересів», — додав він.

18:52 ПРО БІЗНЕС З РФ ТА КОНФЛІКТ ІНТЕРЕСІВ «Я не маю ніяких справ з Росією, ніяких справ у Росії, у мене немає ніяких позик у Росії. Ми могли б дуже легко займатися бізнесом у Росії, але я вважаю, що це було б конфліктом інтересів», — заявив Трамп.

18:49 «Демократичний національний комітет не зміг себе захистити від атак хакерів. Вони пробували атакувати Республіканський комітет, але не змогли, бо ми себе від цього убезпечили», — сказав він.

18:47 ТРАМП ПРО КІБЕРАТАКИ З БОКУ РФ Трамп пообіцяв захистити США від хакерів, зібравши «найкращі уми в цій сфері». На зустрічі щодо хакерських загроз зібрали шість найкращих спеціалістів країни в цих питаннях, зазначив він.

18:45 Водночас, обраний президент підтвердив зустріч із спецслужбами.

18:42 Відповідаючи на запитання про те, чи отримав він 2 сторінки від спецслужб про компромат на нього в руках Росії, Трамп заявив, що не може розкривати секретну інформацію. Водночас, обраний президент підтвердив зустріч із спецслужбами.

18:36 Трамп назвав «ганьбою» те, що інформація з'явилася в інформаційному просторі.

18:32 «Дякую тим медіа, які не поспішали поширювати цей звіт», — зазначив Трамп, говорячи про 35-сторінковий документ.

18:20 ТРАМП ПРО «ДОСЬЄ» Обраний президент США Дональд Трамп подякував ЗМІ, які не поширили «досьє» на нього.
«Це жахлива помилка, що не мала б бути допущена ніколи. Подібні речі не можна було писати й поширювати», — заявив Трамп під час прес-конференції.

Раніше повідомлялося, що історія про «досьє» і «компромат» на Трампа може бути розіграшом, влаштованим користувачами форуму 4chan.

Згідно з цим «досьє» за послуги Кремля Трамп погодився відвернути увагу від України.

Кремль заперечує наявність в нього «компромату» на Трампа.

Сам новообраний президент США Трамп назвав це «досьє» брехнею.

Нагадаємо, розвідка США повідомила про наявність у Росії компромату на Трампа.

Поділитись: