ENRU

Перша резолюція щодо миротворчої місії ООН на Донбасі буде технічною — Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін під час спілкування із журналістами на форумі YES повідомив, що наразі тривають консультації стосовно того, яким чином мають взаємодіяти ОБСЄ і миротворці, а також як відбуватиметься  введення миротворчої місії ООН на Донбас.

Він зазначив, що спочатку буде технічна резолюція, а вже потім мандат.

«Мандат такої миротворчої місії має включати повний цикл виведення і російських регулярних військ, і найманців, і всього цього металобрухту, який Росія затягла на територію окупованого Донбасу», — зазначив міністр. Він зазначив, що необхідно буде також визначити, хто відповідатиме за роззброєння.

«Звичайно це не буде просто місія ОБСЄ. Зараз ідуть консультації, яким чином мають взаємодіяти елементи ОБСЄ, і яким чином буде цей миротворчий елемент. Все це має закласти підвалини для того, щоб почався перехідний період, який призвів би до виборів, — зазначив Клімкін, і додав:

«Звичайно ніхто не буде погоджуватися на всі російські маніпуляції, щоб Росія хочаб частково контролювала підготовку до цих виборів», — наголосив міністр. 

На питання про те, чи може реєстрація Росією власної резолюції завадити українським планам, міністр відповів:

«По-перше, ми зареєстрували цю резолюцію ще на початку 15-го року, ми ознайомили з нашою позицією усіх наших друзів і партнерів, але Росія розраховувала, що їй вдасться перевести дискусію щодо свого проекту резолюції не тільки на експертний, а й на політичний рівень. Такого за визначенням не буде, оскільки всі ці російські трюки не будуть працювати».

Клімкін наголосив, що дуже важливо розуміти, те, що ми будемо обговорювати на Раді безпеки і перша резолюція, це так звана «технічна» резолюція.

«Це буде поштовх для генсека надіслати місію і так би мовити розставити червоні прапорці: що має бути результатом такої місії. Вже потім ця місія приїжджає і у консультаціяї з нашими друзями ми тоді обговорюємо мандат».

«Дуже важливо зрозуміти, що предметом першої резолюції мандат як такий не є, і цей проект не буде включати тільки одну резолюцію».

На питання про те, чи можуть бути росіяни присутні в цій місії, Клімкін відповів:

«Аж ні за яких умов. Росія, як країна агрессор, якщо вона ще присутня у миротворчій місії… Росія, яка фактично окупувала територію Донбасу, це якраз суміш класичної окупації і гібридної окупації, як вона може бути присутня в цій місії».

Він також сказав, що у цій місії мають бути присутні ті, кому довіряє Україна і міжнародне співтовариство.

Склад місії будуть обговорювати пізніше.

На питання стосовно того, скільки займе часу створення миротворчої місії на Донбасі, Клімкін відпові, що якихось формальних правил в ООН немає.

«Ми прекрасно знаємо, що цей процес займає від півроку і більше, і це залежить від політичного контексту, від мандату, від учасників, тобто сказати точно, що це буде умовно 6,5 місяців або 7,5 місяців, ми не можемо. Нам дуже важливо, щоб цей процес ефективно просувався і щоб Росія не мала змогу маніпулювати мандатом цієї місії і не послабила його, інакше це втрачає весь сенс», — підсумував міністр.

Нагадаємодержавний секретар у справах Європи та Америки МЗС Британії Алан Дункан під час виступу на форумі YES у Києві також назвав ідею про розміщення на Донбасі миротворців ООН — «трюком Росії».

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Пенсії для переселенців та «Блакитні шоломи» на Донбасі: ефір Громадське.Схід

Підписуйтесь на наш канал у Telegram