З 28 березня для Грузії запрацював безвізовий режим у Шенгенської зоні.

На початку березня у Брюсселі відбулась церемонія підписання угоди про введення безвізового режиму між країнами Євросоюзу та Грузією, який надає громадянам останньої подорожувати до країн Шенгенської зони без віз. Згідно з правилами, передбачено поїздки строком до 90 днів у ділових, туристичних або сімейних цілях.

28 березня настав день, коли грузини нарешті змогли цим правом скористатись. Громадське публікує матеріал JAMnews про те, як почався перший день «безвізу» для Грузії.

Перші громадяни Грузії, що скористались безвізовим режимом із країнами Європейського Союзу, вилетіли о 04:55 ранку 28 березня з міжнародного аеропорту Тбілісі до Варшави. Вранці з Тбілісі та Кутаїсі в напрямку країн ЄС вилетіли ще декілька рейсів.

«Дивне відчуття, що мені не довелось взяти візу. Не довелось годинами сидіти у консульстві, і це дуже зручно. Вітаю всіх із цим історичним днем», — сказала журналістам телекомпанії «Руставі-2» одна з пасажирок рейсу Тбілісі-Варшава Тамта Мумладзе. Вона вирушила до Гамбурга в якості туристки і повернеться через тиждень.

О 7 ранку прем'єр-міністр Грузії Гіргій Квірікашвілі разом із урядовою делегацією, студентами і вченими, вилетів до Афін.

«Сьогодні історичний день — для громадян Грузії остаточно відкрито безвізові подорожі до країн ЄС, шенгенської зони. Це дуже велике досягнення і добра можливість для громадян Грузії краще пізнати Євросоюз, ті цінності, на яких стоїть Європа. Це добра можливість для студентів брати участь у різних освітніх програмах», — заявив Георгій Квірікашвілі в аеропорту.

Прем'єр-міністр Грузії Гіоргі Квірікашвілі в аеропорту Тбілісі

Фото: jam-news.net

За його словами, грузинська делегація проведе зустрічі в Афінах, а вдень вирушить до Брюсселя, «де ми відсвяткуємо це велике досягнення, що є результатом не лише послідовної, інтенсивної роботи уряду, але і великої участі наших громадян».

З 28 березня для Грузії запрацював безвізовий режим у Шенгенської зоні. У зв’язку з цим глава МВС Грузії підписав указ, згідно з яким прикордонники зобов’язані провести детальну співбесіду з громадянами Грузії, що вирушають до країн ЄС.

Грузинські громадяни зможуть перебувати у країнах Шенгенської зони без віз до 90 днів протягом 180 днів. Безвізовий режим пропонує вільне пересування територією Шенгенської зони, що охоплює 22 країни ЄС, 4 країни, що не є членами ЄС і 4 країни-кандидати на вступ до Шенгенської зони — Румунія, Болгарії, Кіпру та Хорватії.

Виключенням є дві країни ЄС: Велика Британія та Ірландія, з якими у Грузії збережеться візовий режим.

Громадяни Грузії теперь подорожуватимуть у Європу без віз Фото: jam-news.net

ХТО І ЯК ЗМОЖЕ СКОРИСТАТИСЯ БЕЗВІЗОВИМ РЕЖИМОМ?

Громадяни Грузії зможуть подорожувати з одної країни Шенгенської зони в іншу протягом 90 днів. У випадку перебування більш ніж 90 днів, громадянин Грузії буде затриманий висланий із Шенгенської зони і доставлений до Грузії у примусовому порядку. В результаті громадянин Грузії не зможе скористатися перевагами лібералізації візового режиму протягом п’яти років.

Щоб скористатися безвізовим режимом, громадянину Грузії необхідно мати біометричний паспорт, документ, що підтверджує фінансове забезпечення, зворотній квиток і бронь готелю. Громадянин Грузії пред’являє ці документи безпосередньо на кордоні, а не у консульстві.

Лібералізація візового режиму не стосується робочих і довготривалих учбових віз. Для отримання віз цього типу громадянин Грузії має звернутися до консульства.

В ЯКИХ ВИПАДКАХ БЕЗВІЗОВИЙ РЕЖИМ МОЖЕ БУТИ ПРИЗУПИНЕНИЙ?

Якщо Грузія не буде співпрацювати з питань реадмісії (прийом своїх і іноземних громадян, що виїхали з Грузії до ЄС і були депортовані).

Якщо відчутно зросте кількість бажаючих отримати притулок.

Якщо відчутно зростуть випадки нелегального перетинання кордону ЄС.

Міжнародний аеропорт Тбілісі, з якого 28 березня вилетіли перші кілька рейсів з грузинськими пасажирами, які скористалися безвізовим режимом з країнами Євросоюзу

Фото: jam-news.net

ШЛЯХ ГРУЗІЇ ДО БЕЗВІЗОВОГО РЕЖИМУ З ЄС

Переговори між Грузією та ЄС з питання візової лібералізації почались 4 червня 2012 року, а 25 лютого 2013 року керівництву Грузії був представлений план дій з лібералізації візового режиму. Цей план містив у собі вимоги, які мала виконати Грузія для отримання безвізового режиму.

У грудні 2015 року Єврокомісія позитивно оцінила виконання Грузією зобов’язань, взятих у рамках плану дій з візової лібералізації, і опублікувала позитивну рекомендацію.

Після цього питання про надання Грузії безвізового режиму позитивно вирішили Європарламент і Рада ЄС.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Безвіз» для України: фінал наближається. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: