Фото:

Gender Z / Facebook

У Запоріжжі в неділю, 20 вересня, вперше відбувся марш за права ЛГБТ. У ньому взяли участь щонайменше пів тисячі людей. Без сутичок не обійшлося: правоохоронці затримали трьох людей, які намагалися кидати в учасників прайду петарди та яйця. Один із них направив в учасників маршу зброю, схожу на револьвер.

Як повідомили в організації «Gender Z», яка є однією з організаторів ЛГБТ-прайду в Запоріжжі, мета акції — привернути увагу до дискримінації ЛГБТ-спільноти в Україні. За даними правозахисної організації «Наш світ», у 2019 році було скоєно щонайменше 369 злочинів на ґрунті ненависті.

Акцію організовували понад пів року, а через карантинні обмеження учасників забезпечили масками і зобов'язали дотримувати соціальної дистанції. Участь у ЛГБТ-прайді в Запоріжжі взяли, за даними організаторів, понад 500 людей як із міста, так і з інших міст і країн, а також представники міжнародних організацій (ОБСЄ, Amnesty International).

Захід відбувався на площі Фестивальній — центральній площі Запоріжжя. Для учасників підготували різноманітні заходи, зокрема символічне весілля (так «шлюб» узяли троє пар дівчат). Колона пройшлася довкола площі, виголошуючи гасла на підтримку рівності. Увесь цей час над площею кружляв дрон із веселковим прапором — символом ЛГБТ-руху.

Поруч із ЛГБТ-прайдом відбувалася контракція, учасники якої виступали за «традиційні цінності» та проти «пропаганди гомосексуалізму», яку вони називали «загрозою безпеці України».

Як повідомила поліція Запоріжжя, для забезпечення громадського порядку під час ЛГБТ-маршу були залучені понад 430 співробітників поліції та 240 військовослужбовців. Під час акції в учасників прайду почали кидати петарди та яйця, один чоловік витягнув зброю, схожу на револьвер, і направив її в бік колони.

За порушення громадського порядку правоохоронці затримали трьох людей. На двох із них склали адміністративні протоколи за статтями «дрібне хуліганство» і «злісна непокора правоохоронцям». Зброю відправили на експертизу.

Поділитись: