ENRU

Перший потяг з України до Угорщини можуть запустити у вересні

Мінінфраструктури планує налагодити залізничне сполучення з угорським містом Дебрецен після запуску потягів до польських Перемишля та Хелма.

Про це Громадському повідомив заступник міністра інфраструктури Віктор Довгань.

В рамках розширення пасажирського сполучення з Євросоюзом Міністерство інфраструктури планує запустити три регулярні потяги: Київ -Перемишль (Краківський напрямок), Ковель-Хелм (Варшавський напрямок), Мукачево-Дебрецен (напрямок Будапешту).

«Київ - Перемишль вже реалізували, Ковель-Хелм вже точно поїде через тиждень. Наступний проект — Мукачево-Дебрецен-Будапешт. 20 червня приїдуть представники угорської сторони, тоді можна сказати про строки точніше. Сподіваємось, що перший потяг поїде вже у вересні», — сказав Довгань.

Втім, за словами заступника міністра, потрібно вирішити проблему нестачі локомотивів для нових поїздів: «Луганськтепловоз» ми втратили. Нам терміново потрібна інвестиція, щоб ми почали виготовляти як дизельні локомотиви, так і електровози на базі наших заводів».

Міністерство веде перемовини з двома великими інвесторами — це General Electric по дизельній тязі та китайська корпорація CRRC по електричній. «Зараз вони готують аудит і, сподіваюсь, вийдуть восени з конкретними проектами», — повідомив Довгань.

Нагадаємо, 18 грудня тестовий швидкісний потяг «Інтерсіті+» прибув з Києва до Перемишля. Зазначалося, що квитки на поїзд з Києва до Перемишля коштуватимуть від 406 грн.

Пасажири першого рейсу поїзда Інтерсіті+ Київ — Перемишль пройшли прикордонний та митний контроль на ходу

Підписуйтесь на наш канал в Telegram