УКРАЇНА

Перший президент Кравчук виходить з Конституційної комісії при президентові

20 вересня, 2018 13:24
УКРАЇНА/Перший президент Кравчук виходить з Конституційної комісії при президентові
Зберегти
Вигляд
Перший президент України Леонід Кравчук написав заяву про вихід зі складу Конституційної комісії при президентові, стверджуючи, що вона не виконує свої функції.

Перший президент України Леонід Кравчук написав заяву про вихід зі складу Конституційної комісії при президентові, стверджуючи, що вона не виконує свої функції.

Про це він повідомив виданню LB.ua.

Він зазначив, що вважає комісію «формальним органом».

«Я написав заяву про вихід зі складу Конституційної комісії, оскільки вона фактично не працює. Сьогодні це формальний орган», — заявив Кравчук.

За його словами, останні пропозиції про внесення змін до Конституції не розглядались Конституційною комісією.

Як приклад наводить ситуацію зі змінами до Коституції стосовно НАТО та ЄС. За його словами, зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз, який президент України Петро Порошенко зареєстрував в Верховній раді на початку осені і який розглянуть 20 вересня, не обговорювався в рамках Конституційної комісії.

«Документ, який президент подав до парламенту, не був наданий нам і не виносився на обговорення. Тому я подумав і вирішив, що таке вибіркове ставлення до Конституційної комісії неприпустиме», — прокоментував Кравчук.

Нагадаємо, Конституційну комісію створили як спеціальний допоміжний орган при президентові України у березні 2015 року за указом Петра Порошенка. Її очолив прем'єр країни Володимир Гройсман.

/Лев Коротаєвський

Пов`язані новини
Політика
22 листопада 2018
Конституційний суд схвалив зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС та НАТО
Конституційний суд надав позитивний висновок щодо президентського законопроекту про внесення змін до Конституції про інтеграцію України до Євросоюзу та НАТО. Про це заявила представниця президента України у Верховній Раді Ірина Луценко.За таке рішення проголосували 14 суддів Конституційного суду, що становить більшість голосів. Таким чином, запропоновані зміни визначити такими, що відповідають чинній Конституції, тому вони можуть бути підтримані парламентом.Висновок стосувався відповідності законопроекту статтям 157 і 158 Конституції.Стаття 157 — «Конституція України не може бути змінена, якщо зміни передбачають скасування чи обмеження прав і свобод людини і громадянина або якщо вони спрямовані на ліквідацію незалежності чи на порушення територіальної цілісності України».Стаття 158 — «Законопроект про внесення змін до Конституції України, який розглядався Верховною Радою України, і закон не був прийнятий, може бути поданий до Верховної Ради України не раніше ніж через рік з дня прийняття рішення щодо цього законопроекту».Нагадаємо, комітет Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони підтримав ініційований президентом України Петром Порошенком проект змін до Конституції, якими закріплюється курс на європейську інтеграцію та вступ до НАТО.3 вересня Порошенко зареєстрував у Верховній Раді законопроект про зміни до Конституції щодо прагнення України до інтеграції в НАТО та Євросоюз.Про наміри зареєструвати такий законопроект Петро Порошенко заявив у День Незалежності України.Раніше в НАТО підтримали прагнення України до вступу в Альянс. За результатами саміту НАТО члени Альянсу підтримали Україну та закликали Росію вивести війська з Донбасу.10 березня НАТО визнало за Україною статус країни-аспіранта. Це означає, що Північноатлантичний альянс визнав прагнення України набути повноцінного членства в організації.Порошенко заявляв, що Україна планує вступити до НАТО у найближчі 10 років.Також Порошенко заявив, що Україна залишається в пріоритетах Північноатлантичного Альянсу і зовнішньої політики США. Таким чином президент прокоментував зустріч та спільну прес-конференцію американського президента Дональда Трампа та глави РФ Володимира Путіна.ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вступ до ЄС та НАТО — фундаментальні інтереси України — проект закону про нацбезпекуГенсек НАТО Єнс Столтенберг зазначив, що «двері для України відкриті, але треба виконати низку вимог».
ВажливоВажливо
Перевірено
Зберегти