«Зачинена в московській клітці військова льотчиця». «У ексклюзивному листі із одиночної камери українська льотчиця Надія Савченко каже The Daily Beast, що путінська в’язниця її не зламала. Поки що. Надія Савченко – перша українська жінка-пілот та одночасно депутат українського парламенту. Але на свій день народження цього тижня вона була за гратами у сумнозвісній московській тюрмі: «Матросская Тишина». Під час одинадцятого місяця свого ув’язнення Савченко написала The Daily Beast листа на чотири сторінки, де вона жартує, що її тримають у такій в’язниці, яка краща за тризірковий готель. Але в камері-одиночці «немає нікого, кого б я могла запитати про інші тюрми». Надія домалювала смайлик, щоб проілюструвати свій жарт. «Свобода – це найцінніша річ, яку має людина. Вона дається людині природою та Богом. Але в жорстокому людському світі…свободу не дарують. За неї треба боротись та відвойовувати місце під сонцем для вільного життя», – цитує видання Надію Савченко.

«Українці захопили Росію в Італії». Die Welt пише про те як українські перформанс-художники одягли військову форму та на короткий час окупували російський павільйон на венеційському бієнале. «Не хвилюйтесь, ми тут тільки у відпустці» – відповідають охоронцям українці, які написали на своїх куртках #onvacation. Таким жестом художники демонструють, як відбувається військове вторгнення у часи гібридних воєн. «Як розповіли організатори акції, вони були в російському павільйоні майже годину, коли їх почали запитувати хто вони такі та що тут роблять. «Ось і при путінській окупації ніхто не кричав «Руки вгору». Захоплення відбувалось приховано, а потім виявилось «Гоп, а Криму немає», – стверджують митці».

«Все, що ви хотіли знати про майбутнє Росії, ви могли дізнатись 9 Травня, коли побачили як голова КНР Сі Цзіньпін приймає на Червоній площі парад китайських військ», – пише Юлія Латиніна в Новой Газете. «Росія прагне, щоб США грали з нею у геополітичні шахи. Але при цьому у Росії немає фігур, а з того боку – немає гравця. Відмову грати Кремль щиро приймає як зневагу та погрожує США, якщо ті не сядуть грати з ним у шахи, він сяде грати із Китаєм. Китай – держава недемократична і у геополітичні шахи грає. Але оскільки він мислить тисячоліттями, а не доларами, то обіграє Кремль із сухим рахунком. І парад китайських військ на Червоній площі показав те, чого від нього не хотіли. Є обмовки по Фрейду. Це був перший в історії парад по Фрейду».

«У маленькій Македонії величезний скандал». The New York Times аналізує вплив на подальший розвиток країни публікацій телефонних розмов, які секретно записувались спецслужбами Македонії та були передані опозиції. Загалом мова йде про 760 тисяч розмов із 20 000 телефонних номерів, записаних між 2007-2013 роками. «Об’єктами прослуховування були журналісти, держслужбовці, представники неурядових організацій, іноземні дипломати, а також деякі керівники уряду. Навіть той, ким дуже захоплюються і кого дуже бояться – прем’єр-міністр Македонії Нікола Груєвскі – періодично з’являється, коли розмовляє по телефону з одним із об’єктів прослуховування», – повідомляє видання. «Загалом з лютого було опубліковано 31 епізод, ще кілька обіцяють оприлюднити напередодні масової акції протесту, запланованої на неділю у Скоп’є».

Поділитись: