УКРАЇНА

Перший в історії гуманітарний саміт ООН розпочався у Туреччині

УКРАЇНА/Перший в історії гуманітарний саміт ООН розпочався у Туреччині
Зберегти
Вигляд
Україну представляють президент та лідери кримськотатарського народу

У понеділок, 23 травня, у Стамбулі відкриється Всесвітній гуманітарний саміт ОНН.

У заході візьмуть участь президент України Петро Порошенко, уповноважений президента у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв і голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Захід проходитиме на рівні глав держав та урядів. Про свою участь на найвищому політичному рівні заявили майже 40 країн. Крім цього, очікується широка участь профільних міністрів.

Головною метою саміту, який має неофіційну назву «Стамбул – заклик до дій», є консолідація зусиль міжнародного співтовариства з реагування на гуманітарні виклики, зумовлені природними лихами, техногенними катастрофами та збройними конфліктами, з метою зменшення страждань цивільного населення.

Крім генерального секретаря ООН, на Саміті будуть присутні глави програм, фондів та спеціалізованих установ системи ООН – програма розвитку ООН, світовий банк, МВФ, всесвітня організація охорони здоров’я, продовольча та сільськогосподарська організація, фонд ООН у галузі народонаселення, а також міжнародної організації з міграції, комітету Червоного Хреста.

Пов`язані новини