Життя

Петренко: Дані з реєстру майна стали початком розслідувань проти суддів та держслужбовців

Життя/Петренко: Дані з реєстру майна стали початком розслідувань проти суддів та держслужбовців
Зберегти
Вигляд

Міністр юстиції Павло Петренко вважає, що розкриття даних про майно і відкритий реєстр речових прав на нерухоме майно є успішним кроком по боротьбі з корупцією. Про це він заявив на засіданні антикорупційного комітету Верховної Ради, повідомляє кореспондент Громадського.

«Це наша спільна перемога, розкриття даних про майно. Ми відкрили всі реєстри і це стало початком резонансних розслідувань. І це наш успіх, це крок по боротьбі с коррупцією. Це наша перемога. Публічність и виведення на світло майнового стану держслужбовців - це соціальний прорив», – зазначив міністр.

Він розповів, що українці отримали за рік з реєстру 103 440 довідок. Крім того, дані з реєстру стали початком розслідувать проти суддів та держслужбовців.

Міністр виступає за безкоштовний доступ до реєстру.

«Ми готові зробити його безкоштовним, раніше коштував 20 гривень. Але ми готові його зробити безкоштовним, хоча в бюджет зайшло 3 млн гривень, для Держбюджету ця сума номінальна. А ці 20 гривень становлять перепони для журналістів, які роблять масові розслідування. Тому моя позиція чітка, реєстр повинен стати безкоштовним», – зазначив міністр.

Раніше на засіданні комітету Віталій Шабунін заявив, що реєстри прав на нерухоме майно опинилися під загрозою закриття.

/фото Громадське/

Пов`язані новини