Києвом чи Львовом культурна географія України не обмежується. З 9 до 11 вересня, у Чернівцях відбудеться сьомий міжнародний поетичний фестиваль Meridian Czernowitz. Ми не пройшли повз подію, де діячі мистецтва обговорюватимуть проблеми єврейського питання в Україні, вплив політики на письменників та читатимуть власні твори за келихом вина.

Публічна дискусія на тему «Єврейське питання – українська відповідь»

Кадр з фільму Лідії Стародубцевої про Meridian Czernowitz-2015, meridiancz.com

Коли: 09.09, 16:45

Де: Центральний палац культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх)

До 75-х роковин трагедії Бабиного Яру організатори фестивалю влаштовують публічну дискусію на тему «Єврейське питання — українська відповідь». Серед учасників буде член Української Гельсінської спілки й організатор першої єврейської організації у Чернівцях Йосиф Зіссельс, а також одеський художник Олександр Ройтбурд. Крім того, в обговоренні візьмуть участь письменники Макс Чоллек, Юрій Андрухович, Андрій Любка та письменниця Катя Петровська.

Публічна дискусія на тему «Письменник і політика»

Юрій Андрухович, meridiancz.com

Коли: 10.09, 17:00

Де: Центральний палац культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх)

Сергій Жадан та Юрій Андрухович подискутують з Катею Петровською, німецькою письменницею українського походження, що здобула Премію імені Інгеборг Бахман за книгу «Мабуть Естер». Враховуючи активну участь українських митців у Революції гідності, дискусія зачепить два аспекти — те, як політика впливає на творчість, і навпаки — який вплив творчість має на політику.

Презентація поетичної збірки Сергія Жадана «Тамплієри»

Поетична збірка «Тамплієри» Сергія Жадана, meridiancz.com

Коли: 10.09, 20:45

Де: Костел Пречистого Серця Ісуса (вул. Тараса Шевченка, 2)

Презентація «тамплієрської» поетичної збірки Сергія Жадана у костьолі видається символічною. Автор каже: «Тамплієри» — це 39 віршів про війну, яку ніхто не оголошував, про біль, із яким ніхто не може впоратися, про любов, від якої ніхто не може відмовитися, та надію, на якій усе тримається». Жадан не тільки прочитає вибрані вірші, а й розповість про створення збірки та роздасть автографи.

Разом з ним свою книгу презентуватиме німецька поетеса та перекладачка Естер Кінскі.

Парад поетів-учасників фестивалю

Фото з шостого фестивалю Meridian Czernowitz, meridiancz.com

Коли: 11.09, 19:00

Де: Центральний палац культури, пл. Театральна, 5, 3-й поверх

Учасники: Сергій Жадан, Моніка Рінк, Ян Рьонерт, Аді Кессар, Андрій Любка, Корнелія Травнічек, Домніка Друмя, Артем Полежака, Клаус Мерц, Христя Венгринюк, Андрій Тужиков

Один із наймасштабніших поетичних заходів осені. За півтори години можна буде почути твори поетів з України, Німеччини, Австрії, Швейцарії, Ізраїлю та Румунії — справжній літературний тур.

Винно-поетичний вечір

Ірина Цілик, Юрій Андрухович, Ігор Померанцев, meridiancz.com

Коли: 11.09, 21:00

Де: Центральний палац культури (пл. Театральна, 5, 3-й поверх)

Закінчиться фестиваль у затишній атмосфері поезії та вина. Свої твори прочитають Ігор Померанцев, Юрій Андрухович та Ірини Цілик. Якщо все ж не потрапите на фестиваль, то подібна подія відбудеться у Києві вже 7 вересня.

Поділитись: