ENRU

П’ять країн та ЄС звинуватили Росію в небажанні припинення війни в Сирії

Керівники закордонних відомств п'яти країн – Франції, Італії, Німеччини, Великої Британії та США, а також верховний представник ЄС Федеріка Могеріні оприлюднили в ніч на неділю спільну заяву щодо Сирії, у якій розкритикували дії Росії.

Текст заяви оприлюднено на сайті Державного департаменту США.

«Руйнівні події в Сирії цього тижня підкреслили те, про що ми говорили протягом певного часу: на Росії лежить тягар, щоб довести, що вона хоче і може вжити надзвичайних заходів, аби врятувати дипломатичні зусилля з відновлення режиму припинення бойових дій, надати доступ безперешкодної гуманітарної допомоги і створити умови, необхідні для відновлення переговорів під егідою ООН про політичний перехід в Сирії», – йдеться в документі.

При цьому підкреслюється, що «обурливий напад» на гуманітарний конвой, публічні заяви сирійського режиму щодо порушення перемир'я, повідомлення, що режим Асада використовує хімічну зброю, а також наступ режиму на сході Алеппо за підтримки Росії «явно суперечить заявам РФ про те, що вона підтримує дипломатичне рішення».

Країни «п'ятірки» і верховний представник Євросоюзу закликали Росію «вжити надзвичайних заходів, щоб відновити довіру спільних зусиль, в тому числі шляхом припинення невибіркового бомбардування сирійським режимом свого власного народу».

«Ми знову підтверджуємо нашу прихильність справі знищення ІДІЛ у Сирії та Іраку, і закликаємо Росію виконувати свою обіцянку й зосередитися насправді на цьому угрупованні», – йдеться в документі.

Крім того, у заяві міститься вимога щодо негайного розширення гуманітарного доступу до всіх районів Сирії, а також заклик до продовження дипломатичних консультацій.

«Терпіння щодо нездатності чи небажання Росії дотримуватися своїх зобов'язань не є необмеженим. Тому ми також закликаємо Раду Безпеки ООН вжити термінових додаткових заходів у відповідь на жорстокість в цьому конфлікті, й зокрема, в контексті нападу на Алеппо», – наголошується в спільній заяві.

Раніше Франція, Великобританія і США виступили з вимогою скликання екстреного засідання Ради Безпеки ООН у зв'язку із загостренням ситуації довкола сирійського міста Алеппо.