УКРАЇНА

П’ять найважливіших тез держсекретаря США Джона Керрі під час візиту в Київ

22 лютого, 2017 20:40
УКРАЇНА/П’ять найважливіших тез держсекретаря США Джона Керрі під час візиту в Київ
Зберегти
Вигляд
Держсекретар США Джон Керрі зустрівся із президентом Петром Порошенком  під час офіційного візит у Київ напередодні саміту НАТО у Варшаві, який відбудеться 8 — 9 липня. Вони обговорили конфлікт на Донбасі, виконання Мінських домовленостей, а також те, як відбуваються реформи.

Спільна прес-конференція політиків затрималась майже на годину. Керрі у своїй промові позитивно оцінив хід реформ в Україні, але й звернув увагу на кроки до яких слід вдатися Києву. Громадське виокремило 5 найважливіших заяв американського держсекретаря під час його візиту

Джон Керрі з Петром Порошенком. Держсекретар США у своїй промові позитивно оцінив хід реформ в Україні. Фото Jovan, hromadske.ua

Про Мінські домовленості

1. «Найкращий спосіб врегулювати конфлікт – повністю дотримуватись Мінських домовленостей. Не має бути жодних сумнівів, що саме вимагається: реальне припинення вогню на лінії розмежування, безперешкодний доступ для ОБСЄ до усієї території Донбасу включно із кордонами, повернення усіх заручників. Вільні і чесні вибори на Донбасі, які відповідатимуть всім стандартам ОБСЄ, та будуть проведені відповідно до конституції України, виведення всього іноземного озброєння та сил за межі міжнародно визнаного українського кордону.

Україна докладає багато зусиль для виконання Мінських домовленостей: почала процеси надання спеціального статусу окремим районам сходу, децентралізації, амністії і  готова зробити більше, якщо дозволить безпека.  

США надають близько 23 млн доларів додаткової гуманітарної допомоги, щоб допомогти тисячам людей, які постраждали в результаті конфлікту на сході України. Без реальної безпеки на  Донбасі, без припинення кровопролиття на лінії зіткнення, без реального припинення використання важкого озброєння, яке блокує доступ ОБСЄ, без всього цього – Мінські домовленості приречені на провал».

Про реформу генпрокуратури

2. «Україна без сумніву рухається вперед. Однак ми всі маємо погодитись, що попереду ще багато роботи по зміцненню української демократії. Я дякую президенту України та його команді за їхнє розуміння, того що попереду ще багато кроків.

Я дискутував із ним про необхідність владнати всі проблеми пов’язані із генеральною прокуратурою і судовою системою, побороти корупцію та олігархію, посилити фінансову ситсему, приватизувати економіку і поліпшити бізнес клімат. Водночас хочу відзначити, що попри прогнози, завдяки складним рішенням, які приймав президент Порошенко, економіка України зростає, на відміну від інших економік у регіоні. Прогноз по зростанню на наступний рік вдвічі більший аніж нинішні показники економіки».

Про прогрес реформ

3. «Американці з власної історії знають, що шлях до демократії сповнений перешкод. Цю подорож  неможливо здійснити швидко. Демократичний потенціал України зріс від часів мого останнього  візиту в Київ у лютому минулого року. Відтоді в Україні є нова патрульна поліція, яку допомагав розвивати держдепартамент США, є нове національне антикорупційне бюро, було прийнято закони щодо приватизації державних підприємств, зроблено важливі кроки в енергетичному секторі.

Для будь-якої країни в будь-який час такі досягнення є значним поступом. Тут, в Україні, де все ще існують серйозні виклики для безпеки, цей прогрес є визначним».

Про НАТО

4. «США дотримується політики відкритих дверей. Ми готові привітати нових членів НАТО, коли вони будуть готові. Як сказав Порошенко, в України ще довгий шлях реформ в оборонному секторі, щоб підвищити свою здатність до взаємодії з НАТО.

Крім того  президент Порошенко, Україна  досі повністю не ухвалили остаточне рішення чи хотіли би ви подати заявку на членство в альянсі. Можу запевнити вас, що українська реформа оборонного сектору, яка передбачає посилення громадянського контролю над військовими силами, є важливою частиною демократичного процесу. Це частина оголошеного Україною наміру тісніше співпрацювати із НАТО»

Про свободу

5. « Цього понеділка ми мали честь святкувати  День незалежності США, хоча ми і досить молода країна – усього 240 років незалежності. Я згадав це, тому що є глибокий зв’язок між цінностями, які ми відзначали і цілями які українці розділяють із нами. Американська декларація про незалежність містить основоположні принципи, які залишаються сьогодні такими ж актуальними як і раніше.

Є проста, але важлива ідея – всі люди створені рівними. Всі наділені невід’ємним правом на життя, свободу і прагнення до щастя. Такі самі або схожі думки є в багатьох деклараціях про свободу в інших країнах. Але ніде у світі це прагнення свободи та гідності не є настільки ж негайно необхідним як зараз в Україні».

Пов`язані новини