З 15 членів, які ввійшли до складу Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції, п’ятеро не були присутні на загальних зборах 24 лютого. Відповідно до цього факту, виникає питання, яким чином 5 членів набрали достатню кількість балів, аби увійти до складу Ради

З 15 членів, які увійшли до складу Громадської ради при Національному агентстві з питань запобігання корупції, п’ятеро не були присутніми на загальних зборах 24 лютого. Відповідно до цього факту, виникає питання щодо того, яким чином 5 членів набрали достатню кількість балів, аби увійти до складу Ради.

Про це в ефірі Громадського повідомила членкиня Гpомадської pади пpи НАЗК Олександра Дрік.

«Зараз ми намагаємось розібратися, чи може це свідчити про порушення, які можуть вплинути на повноцінну роботу Ради. Не розуміючи, хто ці люди і яка їхня мотивація, дуже важко розраховувати, що робота цього органу буде ефективною. Наші юристи зараз розбираються з цими процедурами», — зазначила вона.

Дрік повідомила, що відповідальним за проведення конкурсу був саме керівник апарату НАЗК. На її думку, електронне голосування за кандидатів, які мають увійти до складу Ради, зняло б питання закритості вибору членів.

За словами членкині Ради, новостворена Громадська рада майже не має повноважень.

«Все, що вона робить, – заслуховує звіти Національного агентства, заслуховує їхні плани, і не передбачено в самому законі про запобігання корупції того, щоб впливати на формування складу, на підбір працівників, на те, як відбувається робота самого агентства», — сказала вона.

Раніше повідомлялося, що при НАЗК сформували Громадську Раду. Протягом 3 днів список членів Ради подадуть на затвердження Кабінету міністрів України.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: