Біля Міністерства охорони здоров'я проходить протестна акція під назвою, метою якої є привернення уваги до недостатнього рівня медицини в Україні.

В акції беруть участь близько 200 представників Цивільного Корпусу «Азов» разом із медичними працівниками та незалежними профспілками України, передає журналістка Громадського.

Вони вимагають не скорочувати медпрацівників та збереження безкоштовної медицини. Як заявляють представники профспілки та «Азову» під час виступів, їх не влаштовує загроза скасування безоплатної медицини, бездіяльності міністерства у забезпеченні ліками поранених, корупції та халатності лікарів.

«Зараз так сталося, що медиків дістала та ситуація, яка склалася, треба реагувати. Найпростіший такий елемент це участь у таких акціях», – розповів член ЦК Азов Крменчуг Андрій Михайленко.

«Я тут проти реформи медгалузі. Проти того, щоб скорочували лікарів», – каже Ірина, акушер-гінеколог.

Серед учасників мітингу багато молодих людей. На запитання журналістки, що вони тут роблять відповідають «за реформу медицини». Водночас конкретніше відповідати не готові.

«Молоді люди – це для них, по-перше, цікаво. Вони мають дізнаватися які проблеми. Вони от стоять поряд з медиками – вони цікавляться, які проблеми, хто за них відповідає, як вирішити проблеми. Це їх виховує, що треба бути активними», – сказав Андрій Михайленко.

Учасники під час акції вимагали виходу Супрун. Однак на даний момент ніхто з відомства не виходив. На акції також з'явився голова профспілки гірників України Михайло Волинець, заявивши, що шахтарі, металурги та залізничники підтримують протестувальників.

Учасники нагадують, що згідно Рекомендацій парламентських слухань на тему «Про реформу охорони здоров'я в Україні» Верховна Рада України визнала роботу Міністерства охорони здоров'я незадовільною.

Від посадовців вимагають удосконалення законодавства з охорони здоров'я, зміни системи управління галуззю, удосконалення системи кадрового забезпечення, підвищення структурної ефективності медичної допомоги.

Поділитись: