ENRU

Під час будівництва «Стіни» розікрали 16 мільйонів гривень — САП

Семеро затриманих у справі щодо будівництва проекту «Стіна» підозрюються у розкраданні 16 мільйонів гривень з держбюджету.

Наразі їм вручають повідомлення про підозру, заявив на брифінгу керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, передає кореспондент Громадського.

«Вчора детективи НАБУ і прокурори САП провели низку обшуків, і затримали сімох підозрюваних. Є декілька епізодів. Зокрема, це нецільове використання бюджетних коштів, а саме 6 мільйонів гривень. Фактично, гроші, які були виділені виключно на будівництво укріплень по проекту «Стіна», пішли на облаштування і будівництво будинку для офіцерів», — сказав Холодинцький.

У розкраданні коштів, виділених на будівництво «Стіни» підозрюють посадовців ДПСУ.  

«Затриманий Олександр Атаманюк — начальник управління будівництва департаменту туристичного забезпечення адміністрації ДПСУ. Також затримали Цалко Володимира — це колишній начальник першого окремого відділу будівництва ДПСУ. Це той офіцер, що здійснював нагляд за виконанням проекту. Також затримали кількох директорів приватних фірм і посередників», — додав Холодницький.

Також серед затриманих В’ячеслав Майданович, старший офіцер виробничо-технічного відділення 1 окремого відділу капітального будівництва Державної прикордонної служби; Агаверді Аділов, директор ТОВ «Агентство захисту інформації», Сергій Значко, колишній заступник ДП «Чернігівський облавтодор»; Олександр Хвіщук, посередник у передачі коштів службовим особам ДПС України.

Наразі усі затримані знаходяться в НАБУ, їм оголошують підозри. Голова САП анонсував, що підозрюваних затримали лише по першому епізоду розслідування щодо проекту «Стіна».

На питання, в якому статусі проходить екс-голова прикордонної служби, Холодницький відповів: «поки що ні в якому».

Раніше повідомлялося, що НАБУ та САП затримали підозрюваних у розкраданні коштів проекту «стіна».

«Стіна» — проект інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону, територій, прилеглих до районів проведення АТО та Автономної Республіки Крим. Проект презентований екс-прем’єром Арсенієм Яценюком на засіданні у 2014 році.

Раніше новий очільник Держприкордонслужби Петро Цигикал заявив, що ДПСУ розраховує витратити на проект «Стіна» у 2017 році близько 500 мільйонів гривень.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram