ENRU

Під час обшуків на підприємствах «Укрспирту» вилучили продукцію на понад 180 млн гривень

Data?1500984991
Обшуки на одному з підприємств Фото: sfs.gov.ua

В результаті обшуків на підприємствах компанії «Укрспирт» правоохоронці вилучили спиртовмісну продукцію вартістю близько 180 млн гривень.

Про це повідомляє Державна фіскальна служба України.

Під час досудового розслідування були зібрані факти, які підтверджують порушення підприємством чинного законодавства.

Зазначається, що колишні керівники підприємства Харт Олександр (у період 2012 – 2014 років) та Лабутін Михайло (у 2014 році) є фігурантами кримінальних проваджень та перебувають у розшуку.

За даними ДФС, виготовлена на потужностях підприємствах спиртова сировина використовувалася для незаконного виробництва горілки.

«За результатами вжитих заходів працівниками податкової міліції вилучено та залишено на відповідальне зберігання 97 903,1 декалітра спиртовмісної продукції на орієнтовну суму понад 180 млн грн», — звітують у ДФС про результати обшуків.

Наразі вирішують питання про інвентаризацію сировини, яка залишилася на заводах та проведення експертиз вилученої продукції.

У ДФС пояснили, що схема незаконного виготовлення спиртовою продукції виглядає приблизно так: сировина для спирту закуповується у населення (пшениця, кукурудза тощо) або у цукрових заводів (меляса бурякова) за готівку.

При цьому укладаються угоди про закупівлю за завищеною вартістю з фіктивними чи пов'язаними з керівниками фірмами.

Необлікований спирт в обхід лічильників вивантажується через спеціально врізані відводи, навмисне ламання лічильників чи завищене списання.

Вивозять незаконно виготовлений спирт, як правило, у неробочій для заводів час.

Нагадаємо, на 41 спиртзаводі України 24 липня проводилися обшуки.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram