ENRU

Під час першого розгляду справи Крисіна слідчий та прокурор вигороджували його — адвокатка

Адвокатка Небесної сотні Вікторія Дайнеко вважає, що при першому розгляді справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія прокурор та слідчий допомагали обвинуваченому Юрію Крисіну.

Про це Дайнеко заявила в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Нагадаємо, суд першої інстанції засудив Крисіна до 4 років ув’язнення умовно у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія.

«Коли відкрилися матеріали (справи — ред.) і я побачила що там, то я була здивована і для мене вже тоді було зрозуміло, що прокуратура в складі слідчого і прокурора, на той момент, вони сприяють, вигороджують і допомагають обвинуваченому», — сказала адвокатка.

Вона пояснила, що розгляд справи проходив у закритому режимі, а самому Крисіну змінили запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

«Все було розіграно як по нотах», — зазначила Дайнеко, додавши, що прокурор у процесі підтримав клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу.

«І це все було і це навіть відображене в ухвалі, позиція прокурора, це не якась видумка, це задокументовано все», — розповіла юристка.

Крім того, за словами Дайнеко, тітушки, яких зібрав Крисін і які брали участь у побитті Веремія, спочатку проходили у справі в якості свідків.

«Це були просто свідки, легендовані свідки, яким було змінено прізвища, імена, які говорили, що вони просто були на перехресті і бачили, що Крисін з іншими невстановленими особами бив Веремія», — пояснила вона.

На запитання, чи перевіряє прокуратура інформацію про можливу співпрацю захисту Крисіна зі стороною обвинувачення, прокурор Олексій Донський сказав: «Так, безумовно. В принципі ті факти, які зараз розказала Вікторія, ми отримуємо дані про те, що воно таким чином і відбувалося».

Нагадаємо, Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

13 червня Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції для Крисіна, згідно з яким його засудили до 4 років умовно у справі Веремія, і змінив вирок на 5 років ув'язнення.

Суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції.