УКРАЇНА

Під час першого розгляду справи Крисіна слідчий та прокурор вигороджували його — адвокатка

5 липня, 2018 22:41
УКРАЇНА/Під час першого розгляду справи Крисіна слідчий та прокурор вигороджували його — адвокатка
Зберегти
Вигляд
Адвокатка Небесної сотні Вікторія Дайнеко вважає, що при першому розгляді справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія прокурор та слідчий допомагали обвинуваченому Юрію Крисіну.

Адвокатка Небесної сотні Вікторія Дайнеко вважає, що при першому розгляді справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія прокурор та слідчий допомагали обвинуваченому Юрію Крисіну.

Про це Дайнеко заявила в ефірі програми «Нині вже» на Громадському.

Нагадаємо, суд першої інстанції засудив Крисіна до 4 років ув’язнення умовно у справі про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія.

«Коли відкрилися матеріали (справи — ред.) і я побачила що там, то я була здивована і для мене вже тоді було зрозуміло, що прокуратура в складі слідчого і прокурора, на той момент, вони сприяють, вигороджують і допомагають обвинуваченому», — сказала адвокатка.

Вона пояснила, що розгляд справи проходив у закритому режимі, а самому Крисіну змінили запобіжний захід з тримання під вартою на домашній арешт.

«Все було розіграно як по нотах», — зазначила Дайнеко, додавши, що прокурор у процесі підтримав клопотання захисту щодо зміни запобіжного заходу.

«І це все було і це навіть відображене в ухвалі, позиція прокурора, це не якась видумка, це задокументовано все», — розповіла юристка.

Крім того, за словами Дайнеко, тітушки, яких зібрав Крисін і які брали участь у побитті Веремія, спочатку проходили у справі в якості свідків.

«Це були просто свідки, легендовані свідки, яким було змінено прізвища, імена, які говорили, що вони просто були на перехресті і бачили, що Крисін з іншими невстановленими особами бив Веремія», — пояснила вона.

На запитання, чи перевіряє прокуратура інформацію про можливу співпрацю захисту Крисіна зі стороною обвинувачення, прокурор Олексій Донський сказав: «Так, безумовно. В принципі ті факти, які зараз розказала Вікторія, ми отримуємо дані про те, що воно таким чином і відбувалося».

Нагадаємо, Крисін є фігурантом справи про вбивство журналіста В’ячеслава Веремія, яке сталось у період Євромайдану, в ніч на 19 лютого 2014 року поруч із Софійською площею в Києві. Сам Крисін визнає свою провину в побитті Веремія. Відео, як журналіста б’ють битою, доступне в інтернеті.

За цей час він став фігурантом інших справ, зокрема, справи про напад на автозаправну станцію «Народна АЗС» у Києві в районі аеропорту «Жуляни» 5 травня 2016 року.

13 червня Апеляційний суд скасував рішення першої інстанції для Крисіна, згідно з яким його засудили до 4 років умовно у справі Веремія, і змінив вирок на 5 років ув'язнення.

Суд дозволив Крисіну брати участь у засіданнях у режимі відеоконференції.

Пов`язані новини