Розгерметизація газового трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород), 14-15 вересня 2020 року
Фото:

Telegram/ДСНС України

У ніч з 14 на 15 вересня поблизу населеного пункту Чабани на Київщині сталася розгерметизація газового трубопроводу високого тиску (Уренгой-Помари-Ужгород). Через це стався витік газу.

Про це повідомляє пресслужба Чабанівської селищної ради. Там цю ситуацію назвали «надзвичайною».

Як уточнила Державна служба України з надзвичайних ситуацій, цей трубопровід обслуговується Боярським виробничим лінійним управлінням магістральних газопроводів. Газ він постачає до Європи.

Зараз ситуацію взяли під контроль і припинили подачу газу. Жертв та постраждалих немає. До робіт залучали 57 людей та 18 одиниць техніки.

Оновлено 10:09: секретарка селищної ради Чабанів сказала нам, що зараз у них все спокійно, ніякої евакуації немає і не планують.

А що місцеві мешканці?

Пишуть, що чули дуже сильний гул і вибух, у кімнатах потріскалися стелі. Вимкнули електрику, а в деяких мешканців зникло водопостачання.

Співачка Гайтана, яка живе в селищі «Маєток» під Києвом, каже про потужний вибух десь неподалік. 

«О 00:15, в Іванковичах було чути великий вибух, від якого затремтіли шибки в будинку. Перед вибухом здалося, що падає літак. І зараз продовжує щось дуже голосно шуміти. Хто що знає і чув?», — написала артистка.

Оновлено 10:30: відновлювальні роботи на пошкодженій ділянці, за попередньою оцінкою, займуть два-три дні, повідомила пресслужба компанії «Оператор ГТС України».

За їхніми даними, цей газопровід використовують для транспортування газу від газодобувних підприємств у східних областях країни до підземних сховищ (ПСГ) у західному регіоні.

Постачання газу поки що споживачам організували через інші газогони. Ситуація жодним чином не впливає на транзит газу до країн ЄС, наголошують у компанії.

Нині на місці події працює поліція, встановлюють причини аварії. Після завершення слідчо-оперативних дій ремонтні бригади ОГТСУ розпочнуть ліквідацію наслідків.

Поділитись: