У Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених бійців спецроти «Торнадо».

У Києві біля Лук’янівського СІЗО близько 30-40 людей блокували вивезення з ізолятора засуджених екс-бійців спецроти «Торнадо». Під пенітенціарною установою сталися сутички знайомих та родичів «торнадівців» з силовиками.


До Лук'янівського СІЗО намагаються проїхати автозаки для етапування засуджених «торнадівців» Фото з Facebook депутата Ігоря Мосійчука

У прес-службі поліції Києва повідомили, що через умисне блокування виїзду спецавтомобілів порушили кримінальну справу за статтею 343 (Втручання в діяльність працівника правоохоронного органу, судового експерта, працівника державної виконавчої служби, приватного виконавця).

Сутички громадськості з силовиками під стінами Лук'янівського СІЗО. Відео «112 Україна»

За словами речника заступника міністра юстиції Юрія Маслака, «торнадівці» в СІЗО вимагали гроші в інших ув’язнених. В межах кримінального провадження Служба безпеки та слідчі прокуратури прийшли з обшуками до камер засуджених екс-бійців, останні вчинили супротив.

«Вони використали саморобні вибухові пакети, які зробили з порошку та сірників, що не заборонено для передачі ув’язненим. Також був супротив холодною зброєю», — сказав Маслак.

Він додав, що через вибух одного пакета дістав травму один правоохоронець. Через це порушили кримінальну справу за 348 статтею Кримінального кодексу (Посягання на життя працівника правоохоронного органу), яка передбачає ув’язнення від 9 до 15 років.

Аби стабілізувати ситуацію в СІЗО вирішили трьох екс-бійців «Торнадо» трьома автозаками перевезти в інші установи в Київській області. Інших засуджених перевели в карцери.

Усім, хто був причетний до спротиву в СІЗО, інкримінували нову статтю.

Бійці Торнадо стрімили у Facebook свій супротив правоохоронцям у Лук'янівському СІЗО. Вони намагалися забарикадуватися

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Справа «Торнадо»: що треба знати про підсудних та батальйон

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Вирок суду у справі «Торнадо»: як це було (ФОТОРЕПОРТАЖ)

7 квітня 2017 суд оголосив вирок 12 колишнім бійцям розформованої спецроти «Торнадо».

Вісьмох екс-бійців спецроти «Торнадо», звинувачуваних у насильстві та катуванні, засудили до позбавлення волі від 5 до 11 років. Трьох звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном строком на 2 роки. До усіх застосовуватимуть дію закону Савченко.

12 квітня стало відомо, що засуджений екс-боєць роти «Торнадо» Ілля Холод проломив голову своєму сусідові. 14 квітня побитий ув'язнений помер.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile