Учасники громадського руху «Чесно» та «Центру протидії корупції» принесли до Верховної Ради 450 тюремних кружок із вимогою до депутатів підтримати арешт депутата Олександра Онищенка.

Онищенка звинувачують у розкраданні державних грошей під час видобутку та продажу природного газу спільно з «Укргазвидобуванням». Слідчі оцінюють завдані державі збитки приблизно у 3 мільярди гривень.

«Якщо парламент не голосує за дозвіл на затримання та арешт, це означає, що Онищенко залишиться на свободі, навіть якщо його визнає винним суд першої інстанції»,— сказав голова правління «Центру протидії корупції» Віталій Шабунін.

Кружки активісти розставили у формі сесійної зали, серед них є іменні. За словами Шабуніна, якщо Рада не проголосує за арешт Онищенка, активісти «показово» повезуть їх до київського СІЗО. 

Раніше повідомлялося, що НАБУ та Антикорупційна прокуратура проводять розслідування щодо зловживань в «Укргазвидобуванні» у 4 областях.

3 червня депозит «Укргазвидобування» на 373 млн гривень заарештував суд. 11 травня офіс «Укргазвидобування» заблокували працівники СБУ та «Альфи».

16 червня НАБУ арештувало приватний літак фігуранта цієї справи, депутата Олександра Онищенка. Однак, за словами голови Антикорупційного бюро Артема Ситника, детективи «нічого не можуть зробити до розгляду подання Верховною Радою». Мова йде про зняття депутатської недоторканості з Онищенка.

2 липня детективи Національного антикорупційного бюро затримали дванадцяту фігурантку «справи Онищенка».

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile