ENRU

Під СБУ вимагали відставки заступника голови служби Демчини

Поблизу будівлі Служби безпеки України відбувається мітинг з вимогою скасувати монополію ринку газу та припинити тиск на бізнес. Також учасники акції вимагають відставки заступника голови СБУ Павла Демчини.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Поряд з будівлею зібралися кілька десятків чоловік під прапорами «Демократичного альянсу» та «Рух нових сил».

Учасники акції звинувачують Демчину у зачистці ринку скрапленого газу: чиновник особисто підписував документи, які запроваджували санкції та обмеження щодо трейдерів.

Фото: Богдан Хворостяний/Громадське

Разом з ними прийшли народні депутати Мустафа Найєм, Сергій Лещенко, Світлана Заліщук та Юрій Дерев'янко, екс-нардеп Єгор Фірсов та лідер «ДемАльянсу» Василь Гацько.

«Останнім етапом зачистки ринку стало введення міністром економіки Степаном Кубівим персональних санкцій на трейдерів за поданням СБУ. Це подання особисто підписував заступник глави СБУ і глава управління по боротьбі з корупцією Павло Демчина», — зазначив Лещенко.  

За його словами, Демчина свідомо зачищав український ринок скрапленого газу для компанії кума президента Росії Володимира Путіна — Віктора Медведчука.

25 серпня президент Порошенко підвищив заступника голови СБУ Демчину, попри те, що той є фігурантом розслідування НАБУ.

Нагадаємо, у матеріалі «Слідства.Інфо» щодо статків Демчини йдеться, зокрема, про те, що попри невеликі офіційні статки чиновника, його цивільна дружина є власницею 4 елітних автівок та мешкає в розкішному заміському маєтку.

Після виходу в ефір цього матеріалу, Демчина звернувся до НАБУ з проханням допитати журналістів. Повідомлялося, що сам Демчина попросив зареєструвати провадження та перевірити матеріали розслідування.

Згодом Спеціалізована антикорупційна прокуратура відкрила провадження щодо Демчини, розслідування якого взяло на себе НАБУ.

Детальніше про статки посадовця СБУ дивіться у матеріалі «Слідства.Інфо»: «Демчина з іншого життя»: таємні статки скандального заступника голови СБУ.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram