УКРАЇНА

Як будівлю суду заблокували з вимогою обрати запобіжний захід Насірову

6 березня, 2017 09:22
УКРАЇНА/Як будівлю суду заблокували з вимогою обрати запобіжний захід Насірову
Зберегти
Вигляд
У Києві під Солом’янським судом організували акцію протесту, учасники якої вимагали обрати запобіжний захід відстороненому від посади голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

У Києві під Солом’янським судом влаштували акцію протесту, учасники якої вимагали обрати запобіжний захід відстороненому від посади голові Державної фіскальної служби Роману Насірову.

Влаштувати акцію закликали народні депутати Мустафа Найєм та Сергій Лещенко. Участь у ній підтвердив «Автомайдан», а також «Центр протидії корупції».

Адвокати заявили, що Насіров залишатиметься в приміщенні суду до ранку, доки не продовжиться засідання з обрання йому запобіжного заходу.

У зв’язку з тим, що час утримання Насірова під вартою сплинув, а суд, який мав обрати йому запобіжний захід, не відбувся, адвокат Лисак зачитав заяву підозрюваного, у якій йдеться, що Насіров не вважає себе винним і надає добровільну згоду на те, щоб дати можливість працівникам САП та НАБУ цілодобово вести за ним спостереження – у лікарні чи у будинку, де він перебуватиме. 

Громадське провело текстову трансляцію з місця подій.

06:32 «Загальноукраїнське бюро розслідувань» пригощає активістів чаєм та печивом.

06:08 Під судом кілька десятків людей. Починають приходити нові активісти.

«Починає сходити сонце і ми дуже чекаємо на те, що люди підтягнуться», — сказав експерт з реформи системи охорони здоров`я Реанімаційного пакету реформ Олександр Ябчанка.

05:50 За словами Мустафи Найєма, була інформація, ніби депутат Олексій Логвиненко від «Народного фронту» хотів взяти Насірова на поруки. У свою чергу, члени фракції «Блок Петра Порошенка» розділились на тих, хто підтримує Насірова і тих, хто проти нього.

05:42 Депутати чергують позмінно. Наразі всередині суду перебуває народний депутат Юрій Дерев'янко, який підмінив Мустафу Найєма. Депутати чергують у суді для того, щоб ніхто не втік до початку засідання о 9 ранку.

У свою чергу, «Автомайдан» не збирається покидати територію Солом'янського суду до дев'ятої.

О 5:00 ранку біля будівлі суду залишилось близько 50 активістів. Серед них як учасники «Автомайдану», члени Національного корпусу так і звичайні громадяни.

Усі три виходи із суду заблоковано.

За словами «Азовців», під ранок вони матимуть ротацію серед тих, хто блокує виходи.

04:17 За словами Мустафи Найєма, є інформація, що суд о 9 ранку відбудеться у Солом’янському суді, а не в Апеляційному.

Станом на 04:00 ранку біля будівлі Солом’янського суду залишилось близько 100 людей. Роман Насіров спить. Народні депутати Єгор Соболєв та Мустафа Найєм вийшли із суду та наразі неформально спілкуються з учасниками мітингу.

03:48 Роман Насіров дав журналістам, яких пустили в приміщення суду, інтерв’ю, де заявив, що в нього «не було такого бажання, не було такого плану» покидати країну. Про це повідомляє видання «Лівий берег».

03:20 Активісти знову скандують «Рома, вставай! Рома, сідай!».

03:17 Сергій Лещенко: «Збираємось надати подання в НАБУ на суддю, який відвівся». За його словами, щодо цього подання він говоритиме з депутатами та збиратиме підписи.

03:04 Як повідомив Лещенко, Насірова охороняють двоє людей, один з яких - колишній охоронець Віктора Ющенка. Наразі не відомо, чи це приватна або державна охорона.

«Насіров не готовий давати жодних сенсаційних показів з огляду на те, що він говорив мені»,— додав Лещенко.

«Всі потрапили в пастку через їхній нераціональний підхід і суспільство не прийме нічого, окрім арешту Насірова»,— сказав депутат.

03:01 Насіров лежить, однак він дав інтерв'ю деяким журналістам, яких пустили всередину будівлі суду.

03:00 Депутат Сергій Лещенко: «Насіров має зранку виїхати до Апеляційного суду, але вони не знають як це зробити. Він відкидає звинувачення і каже, що не обговорював ні з ким нічого незаконного. Мені здається, що адвокати розгублені і все, що вони хочуть, це щоб люди пішли».

02:49 Національний корпус роздає мітингарям листівки.

«Вимагаємо: У Генеральної прокуратури – оперативно сформувати та винести на розгляд нові об’єктивні звинувачення відстороненому голові ДФС Роману Насірову з метою недопущення його виходу на свободу.

У Вищої Ради правосуддя – відсторонити від роботи та звільнити з посад суддів Солом’янського районного суду Києва за порушення присяги та навмисний саботаж у ході обрання підозрюваному запобіжного заходу.

У Національного антикорупційного бюро та Служби безпеки України – вжити оперативних заходів щоб недопустити втечу Р. Насірова за межі України», — йдеться у вимозі Національного корпусу.

02:47 До будівлі суду пустили чоловіка, що привіз Насірову їжу.

02:33 Колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе підтвердив оприлюднену раніше інформацію депутатки Альони Шкрум, що в Насірова обговорювали питання замовлення вертольоту для евакуації.

«Всі легітимні методи боротьби сьогодні вичерпані. Ми бачимо, як саботується судовий процес», — сказав він.

02:25 Депутат від «Самопомічі» Єгор Соболєв: «Як я розумію, Апеляційний суд буде розглядати відвід судді. Але сам підозрюваний тут. Я вважаю, що є план організувати евакуацію підозрюваного. Тут старий малесенький будинок, а там (в Апеляційному суді — ред.) величезна будівля з багатьма запасними виходами, з підземними комунікаціями, з великим зовнішнім простором. Я думаю, що в цьому полягає план».

Соболєв також підтвердив, що Насіров зараз має озброєних охоронців.

Станом на 02:21 під Солом'янським судом стоїть більше сотні людей.

02:10 Невеликий дрон запущено на рівень 4 поверху, де горять вікна Насірова. Нараховано близько 9 людей разом з медиками.

02:06 Активістів, що блокували будівлю суду, помітно зменшилося.

02:02 За словами депутата Андрія Журжія, Насіров з адвокатами сподівається, що люди розійдуться і десь о 3-4 годині ранку вони зможуть виїхати з суду.

01:31 Як повідомила депутатка Альона Шкрум, у Насірова обговорювали питання про замовлення вертольоту, щоб забрати його.

01:29 За словами Мустафи Найєма, наразі у будівлі суду адвокати стоять в коридорі, Насіров досі лежить на ношах. До нього нікого не пускають.

Станом на 1:27 у приміщенні суду перебувають адвокати Насірова, народні депутати, зокрема Сергій Лещенко, та деякі журналісти.

00:57 За словами депутата Мустафи Найєма, рішення щодо перенесення розгляду справи до Апеляційного суду може прийняти суддя, який веде справу.

 «Цей суддя відведений. Якщо ж суддя вирішить перевести в інше приміщення, він має це оголосити під час засідання. Але адвокати можуть цьому заперечити. Я думаю, що НАБУ налаштовані на те, щоб засідання проходило тут ( у Солом’янському суді — ред.)», — сказав він.

«Якщо Насіров покине це приміщення, він може не з’явитись. І ми будемо його довго шукати», — заявив Найєм.

00:43 Єгор Соболєв: «Насіров лежить. Ознак бажання втекти не проявляє. Адвокати кажуть, що у нього знову починається інфаркт. Лікарі поруч є».

00:36 За словами депутата Журжія, родичі Насірова закрилися в залі суду разом з ним. Адвокати радяться зовні.

00:23 Народний депутат Андрій Журжій: «НАБУ запропонували адвокатам відкликати відвід судді, для того, щоб продовжити суд. Адвокати відмовили». 

За його словами, родичам Насірова пропонували викликати «швидку». Адвокати відмовились, стверджуючи, що Насіров цього не потребує. «Зверху (там де знаходиться Насіров — ред.) відверта паніка. Вони не знають, що робити. Насіров намагався встати, але адвокати сказали йому лежати», — додав Журжій.

00:18 До суду прийшли народний депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв та Семен Семенченко.

00:15 Адвокат Олександр Лисак передав заяву Насірова та тезово описав, про що буде йти мова з керівництвом САП і НАБУ.

«Зі слів моїх адвокатів, коли спливе 72 години, я фактично можу вважатись вільним. Таким чином, можу покинути будівлю суду. Однак, беручи до уваги загальний резонанс, хочу запевнити спільноту, що жодної секунди не симулював із себе жертву», — йдеться у заяві.

Лисак додав, що Насіров вважає, те, про що йому повідомили, буде спростовано в суді.

Він (Насіров - ред.) надає добровільну згоду на тимчасове обмеження своїх прав, щоб дати НАБУ та САП цілодобово вести за ним спостереження в лікарні або десь до рішення слідчого судді. (Спостереження для того, щоб довести, що Насіров не має наміру втекти - ред.)

23:58 Група медиків разом з представниками Спеціалізованої антикорупційної прокуратури зайшли до суду.

23:54 Активісти вигукують «Рома, вставай! Рома, сідай!».

23:52 Сплинув час утримання Насірова.

23:45 За інформацією адвоката Насірова Олександра Лисака, наразі під будівлю суду їдуть голова Національного антикорупційного бюро Артем Ситник та керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький.

23:41 Відбувається коротка імпровізована нарада між керівниками «Автомайдану», Національного корпусу та іншими політичними та громадськими лідерами щодо дій, коли сплине час утримання Насірова.

23:26 «Насіров може стати головним свідком у справі Ахметова, Порошенка. Це «золота» рибка. Ми не збираємося випускати його, доки нге буде законного справедливого рішення суду», — повідомив Громадському колишній заступник генпрокурора Давід Сакварелідзе.

23:10 За словами Мустафи Найєма, усі входи та виходу будуть блокуватися. Мета мітингарів – залишити Насірова в суді.

«Справа в тому, що залишилось менше 40 хвилин до того, коли Насіров буде звільнений. Він юридично може покинути будівлю. Це означає, що НАБУ і охорона будуть зняті, і він зможе вільно пересуватись. Наша мета – змусити, щоб він залишився тут. Ми хочемо, щоб він пройшов суд у цій будівлі. Ми не будемо його випускати. У нас є план як оточити будівлю. Якщо приїдуть лікарі – ми їх пропустимо. І чекатимемо 9:30, коли має бути засідання суду», — сказав Громадському Найєм.

23:07 Як повідомив представник прес-служби адвокатської групи, у разі, якщо активісти не будуть випускати Насірова з суду, то силою виходити з суду ніхто не буде.

23:05 За словами адвоката Насірова Олександра Лисака, після закінчення терміну утриманого о 23 годині 52 хвилині Насірова намагатимуться вивезти з будівлі суду. Однак він відзначив, що «ми не знаємо, які подальші дії співробітників НАБУ. Наша позиція така, щоб його доставили туди, звідки забрали».

Лисак заходив до суду та додав, що не знає, в якому стані наразі перебуває підзахисний.

Станом на 23:00 під будівлею суду зібралося кілька сотень мітингарів. Вони скандують «Ганьба!».

22:48 Під Солом'янським судом 2 машини поліції та 2 автобуси Нагвардії. Також окрім блокування активістами основого в'їзду до суду, однією машиною перекрито й інший вхід.

22:22 Такий вигляд має блокада основного в'їзду до суду станом на цей момент.

21:50 Активісти під будівлею суду створили координаційну раду та домовилися з Національним корпусом про чергування до ранку. За деякий час до суду доставлять намет. 

20:53 За словами Мустафи Найєма, наразі йдуть переговори з головою суду, але скоріш за все Насіров залишиться у Солом’янському суді до 9 ранку і зранку там буде суд.

20:44 До будівлі суду приїхала Нацгвардія.

20:23 «Автомайданівець» Олексій Гриценко заявив, вони блокуватимуть будівлю суду до завтра.

«Зараз йдуть перемовини на найвищому рівні, щоб суд відбувся тут, в Солом'янському. Чи буде засідання в Апеляційному великою мірою залежить від НАБУ, чи дозволять вони Насірову виїхати звідси», — сказав він.

20:12 Представник «Автомайдану» Олексій Гриценко та Мустафа Найєм закликали людей розділитись на дві групи чергові, щоб постійно хтось блокував виїзд з будівлі суду.

20:02 Кількість учасників акції зростає. Як повідіомляє кореспондент Громадського, зараз під будівлею суду вже близько 300 осіб. Перед ними виступли депутати Найєм і Лещенко, із закликом стояти до тих пір, поки суд не відновить роботу.

19:39 Під’їзди до будівлі суду лишаються заблокованими. Також тут перебувають на чергуванні карети «швидкої».

19:32 «Наша вимога до суду продовжити роботу і розглянути подання щодо обрання запобіжного заходу Романові Насірову. Ніякого тиску на суд ми не чинимо. Ми бачимо лише саботаж. Бо в суді було двоє суддів: одного відпустили, іншому оголосили відвід.

Якщо після 23:59 відпустять Насірова і він спробує вийти, то можуть бути сутички. Ми залишатимемось до відновлення роботи суду і ухвалення рішення щодо Насірова», – сказав народний депутат Мустафа Найєм.

19:05 Наразі під будівлею суду перебувають близько 200 осіб, повідомляє кореспондент Громадського.

Раніше представники руху «Автомайдан» заблокували виїзди з території Солом’янського райсуду Києва, де перебуває усунений з посади голови Державної фіскальної служби Роман Насіров.

Крім того, депутат Сергій Лещенко повідомив, що групою депутатів Верховної Ради буде ініційовано кримінальне розслідування відносно глави Солом'янського райсуду Києва Людмили Шереметьєвої за зрив роботи суду.

Раніше прес-секретарка Солом’янського районного суду Києва Яна Квітченко повідомила, що продовження розгляду справи Насірова відбудеться 6 березня, тому що в неділю немає другого чергового слідчого судді, який би міг розглянути питання про відвід судді за клопотанням адвокатів Насірова, 72-годинний термін затримання якого спливає сьогодні пізно ввечері. 

Раніше в суді оголосили перерву через те, що адвокати Насірова оголосили відвід судді. При цьому, джерела в САП повідомили Громадському, що затягується обирання судді для вирішення питання відводу.

Захист голови Державної фіскальної служби не виключає оголошення Насірову нової підозри і нового затримання з боку звинувачення.

Як сказав Громадському суддя Олександр Бобровник, 5 березня нема чергового слідчого судді, тому засідання у справі Насірова вже не буде.

4 березня, суд оголосив перерву у розгляді справи.

Пізніше стало відомо, що Насірова з зали суду направили у лікарню «Феофанія», де раніше представники НАБУ вручили йому підозру.

Нагадаємо, що 2 березня детективи НАБУ обшукали офіс Держфіскальної служби та вручили підозру главі ДФС Роману Насірову.

Це відбувалось у рамках розслідування кримінального провадження, пов’язаного з неправомірними, на думку слідства, рішеннями голови ДФС Романа Насірова про розстрочення податкових боргів підприємствам колишнього народного депутата Олександра Онищенка.

Як повідомив керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, за даними слідства, Насіров завдав збитків бюджету на 2 млрд гривень.

Кабмін відсторонив Насірова від посади на період слідства.

 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини
Політика
13 грудня 2018
Насіров прокоментував вимогу його адвокатів зачитати весь обвинувальний акт
Екс-глава Державної фіскальної служби Роман Насіров, звільнення якого суд визнав незаконним, прокоментував вимогу його захисників у суді зачитати увесь текст обвинувального акту, що загалом може зайняти кілька років.«Сторона обвинувачення повинна оголосити обвинувальний акт. Скорочено? Такого в законі немає. Тепер ми повертаємось до конкретних прикладів. Ми ніколи не бачили обвинувального акту на 800 сторінок, там незрозуміло що», — сказав Насіров ефірі «Суспільного» і додав, що це сторона обвинувачення затягує справу, а не сторона захисту.На засіданні 19 січня за клопотанням захисту Насірова прокурори продовжили зачитувати повністю обвинувальний акт. Загалом документ налічує 774 сторінки, але прокурори встигли прочитати лише 54 сторінок. Зазвичай обвинувачений і його адвокати самостійно ознайомлюються з обвинувальним актом, але Насіров звернувся із клопотанням, щоб цей документ зачитали в суді в повному обсязі. Попри це, Насіров дорікнув прокурорам, що вони «надто повільно» зачитують обвинувальний акт. Прокурори ж зазначили, що «це є очевидним затягуванням судового процесу».У Національному антикорупційному бюро України заявили, що справа Насірова розглядатиметься в суді роками через затягування адвокатами. Громадські ж організації заявили, що на зачитування всього обвинувального акту Насірова знадобиться понад два роки.Напередодні, 12 грудня, у НАБУ повідомили, що Шевченківському райсуду Києва залишилося зачитати ще 380 сторінок обвинувального акту в справі поновленого на посаді глави ДФС Романа Насірова.
Перевірено
1
Зберегти