В Києві під монументом «Свіча Пам’яті» в Панкратовому яру збудують триповерховий Музей Голодомору: вже тривають підготовчі роботи, проект проходить експертизи.

Про це розповів директор ТОВ «Проектні системи ЛТД» Ігор Марков, пише «Українська правда».

За словами директора компанії, яка розробляла також і «Свічку», з 2018 року тривають підготовчі роботи, зараз проект проходить експертизу.

«Проект пройшов Містобудівну раду та отримав погодження ЮНЕСКО. Ми чекали, що пройдемо експертизу до кінця травня, але трохи не встигли. Хотілось би в середині червня вже вийти з експертизи і піти на затвердження», — зазначив Марков.

Музей розташується під «Свічкою Пам’яті» у Панкратовому яру, щоб зберегти схили Дніпра.

«З самого початку було завдання, щоб ця споруда не конкурувала з оточуючим середовищем і не втручалася в навколишнє середовище. Музей буде триповерховий, за рахунок того, що він у рельєфі. Загальна площа близько 15 тисяч метрів», — сказав Марков.

Музей матиме зелений дах, на якому ростимуть трава і чагарники, а сама будівля буде в формі розлому в землі.

«Дах матиме вигляд ніби тріщина, ніби земля розкололася. Таке рішення символізує правду, яка довгі роки була прихована, але вона проривається і виходить назовні. З розлому у приміщення потраплятиме світло», — сказав Марков.

Попередньо, експозиція буде розташована колом, але буде нелінійною. В музеї розташують постійну експозицію та тимчасові виставки, кінозал, конференц-зали, адмінприміщення і навчальні класи, де зможуть проводити заняття для школярів чи працювати з історичними матеріалами науковці, а також технічні приміщення.

Також в музеї планують розташувати два кафе — в одному можна буде пообідати, в іншому продаватимуть свіжий хліб.

«Це теж буде символічно, бо хліб забирали, відбирали ці колоски останні, і от відвідувачі зможуть пройти все це, побачити, а на виході зможуть відчути смак свіжовипеченого хліба. Думаю, що там мають бути не тістечка, а той справжній хліб на заквасці, який тоді пекли, такий дещо грубий, але щоб кожен відвідувач зміг його купити і цю шкоринку з'їсти», — зазначив проектувальник.

За проектом, до музею можна буде потрапити і з боку Дніпра і від «Свічки Пам’яті», де будуть сходи і ліфт, але експозиція буде логічною з обох входів.

З боку паркової дороги збудують місток довжиною близько 200 метрів, який вестиме до мережі доріжок. Під мостом розташують паркінг.

«Також до музею буде віп-під'їзд, бо це такий музей президентського рівня, там бувають такі особи, тому потрібен такий під’їзд», — додав Марков.

Він не назвав точну вартість будівництва, але зазначив, що йдеться про «кілька сотень мільйонів гривень» і додав, що за умов політичної волі і стабільного фінансування музей можна звести за 2 роки.

Нагадаємо, 27 травня петиція на сайті парламенту Німеччини щодо визнання Голодомору 1923-1933 років геноцидом українського народу набрала необхідні 50 тисяч підписів і має бути розглянута Бундестагом.

5 травня книга про Голодомор української письменниці в Австралії Лесі Мельничук отримала золоту медаль від міжнародної премії Independent Publisher Book Award 2018 (IPPY Awards).

Поділитись: