Підкомітет ООН із запобігання катуванням вирішив відновити роботу в Україні з 5 по 9 вересня. Про це у Facebook написала перший заступник міністра юстиції Наталія Севостьянова.

Зі слів Севостьянової, підкомітет вирішив поновити візити, з огляду на запевнення, отримані від уряду України.

Вона підкреслила, що необхідно зайнятися підготовкою співробітників всіх державних органів, які будуть приймати членів підкомітету.

Нагадаємо, місія підкомітету ООН з попередження катувань 25 травня вирішила достроково припинити свій візит в Україну. З їх слів, візит «був скомпрометований настільки», що не може бути продовжений.

У Мінюсті України повідомили, що СБУ не допустила місію у свої управління в Маріуполі й Краматорську Донецької області через присутність у її складі росіянина.

Голова СБУ Василь Грицак пояснив, іноземні спостерігачі не повинні заходити в районні підрозділи СБУ в зоні АТО, оскільки там міститься зброя і засекречена апаратура, а в'язні там не утримуються.

У коментарі Громадському керівник Секретаріату уповноваженого ВР з прав людини Богдан Крикливенко розповів, що відповідно до Конвенції проти катувань СБУ повинна була допустити місію ООН до будь-якого місця.

Керівник експертного центру з прав людини Юрій Бєлоусов в ефірі Громадського зазначив, що недопуск підкомітету ООН загрожує Україні міжнародним скандалом.

Конвенцію ООН проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання було ухвалено Генеральною асамблеєю ООН в 1984 році.

Поділитись: