УКРАЇНА

Підконтрольний Росії парламент Криму звинуватив Меджліс в «екстремізмі» за статтями ООН

УКРАЇНА/Підконтрольний Росії парламент Криму звинуватив Меджліс в «екстремізмі» за статтями ООН
Зберегти
Вигляд

Підконтрольна Росії Державна Рада анексованого Криму закликала світову спільноту не підтримувати Меджліс та звинуватили його лідерів у нібито збільшенні терористичної небезпеки на території півострова.

Про це йдеться у документі, опублікованому на сайті так званої Держради.

Зокрема, анонсовану лідерами Меджлісу можливість морської блокади півострова охрестили «актом агресії», посилаючись при цьому на документи Генасамблеї ООН.

«Особливе занепокоєння викликають повідомлення про плани здійснення морської блокади, яка згідно з Резолюцією «Визначення агресії», прийнятою 14.12.1974 на 29-й сесії Генеральної Асамблеї ООН, є актом агресії та тягне за собою міжнародну відповідальність», – зазначено у заяві.

Також інцидент у вересні 2015 року із пошкодженням опор ліній електропередач у Чаплинці Херсонської області, якими здійснюється енергопостачання на територію Криму, прирівнюється до «теракту».

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував цю заяву, назвавши її «черговим свідченням розширення панічних настроїв в окупаційної влади Криму».

«Зауважу, що інформацію про заяву «депутатів Держради» Криму я побачив на своїй новинний стінці під час засідання Експертного форуму на саміті НАТО», – написав він.

26 квітня влада анексованого Криму заборонила Меджліс кримськотатарського народу. Організацію визнали екстремістською і заборонили її діяльність в Росії.

Через це Верховна Рада просила скликати Радбез ООН для надання оцінки діям Росії про заборону Меджлісу кримськотатарського народу.

Пов`язані новини