ENRU

Підозрювана у причетності до вбивства міліціонерів Заверуха вийде з-під варти 1 жовтня

15537 cyhgckczsufe w 700
Віті Заверусі інкримінують причетність до вбивства двох екс-бійців Беркуту Юрія Христенюка і Юрія Романенка, архівне фото

Підозрювана у причетності до вбивства двох міліціонерів та нападі на АЗС колишня доброволець «Айдару» Віта Заверуха 1 жовтня вийде з-під варти. О 8 годині ранку спливе термін дії запобіжного заходу щодо неї та ряду інших підозрюваних у цій справі.

Про це в коментарі Громадському повідомив адвокат Заверухи Віктор Смалій.

«Завтра о 8 годині ранку закінчується термін дії запобіжного заходу щодо Віти Заверухи, вона зараз перебуває у лікарні під охороною. Також з-під варти звільнять Андрія Романюка і Євгена Кошелюка», — сказав він.

За його словами, таке рішення зумовлене відсутністю належних доказів щодо причетності Заверухи та інших арештованих до вбивства міліціонерів.

Водночас, адвокат родин убитих міліціонерів Юрія Христенюка і Юрія Романенка — колишніх бійців розформованого спецпідрозділу «Беркут» — стверджує, що справу Заверухи саботує Солом’янський райсуд.

«Солом’янський суд зараз просто саботує розгляд цієї справи. Протягом року не прийнятий до розгляду обвинувальний акт. Сьогодні оголосили перерву і перенесли засідання на 24 жовтня. Тобто завтра підозрювані в особливо тяжких злочинах вийдуть з-під варти», — сказав адвокат потерпілих.

За його словами, у цій справі 21 особа вважається потерпілою. «У однієї вдови залишилося троє неповнолітніх дітей, у іншої – також залишилася неповнолітня дитина», — зазначив адвокат.

4 травня 2015 року у Деснянському районі Києва під час переслідування автомобіля молодиків, які пограбували АЗС, двох правоохоронців було вбито, трьох поранено, загинув один із нападників, двом іншим вдалося втекти. Згодом, їх затримали. Як виявилося, усі вони служили у різних добровольчих батальйонах у зоні АТО, а найстаршому виповнилося 23 роки.

Прес-служба МВС опублікувала відео, на якому один із підозрюваних зізнається, що вони приїхали із Вінниці та готували теракти на травневі свята. Серед згаданих імен хлопець назвав і Віту.

У міліції заявили, що затримані планували теракт 8-9 травня.

Віта Завіруха — учасниця націоналістичних організацій, перебувала в АТО у складі «Айдару» — своєї вини не визнає.

Захист стверджує, що під час подій на АЗС вона не знаходилася у Києві. Завіруха заявляла, що на неї та інших підозрюваних чинять тиск, застосовують силу. 11 травня на судовому засіданні вона порізала собі руку.