Четверо екс-бійців Харківського «Беркуту», які підозрюються у вбивствах на Майдані у 2014 році, втекли до Росії

Четверо екс-бійців Харківського «Беркуту», які підозрюються у вбивствах на Майдані у 2014 році, втекли до Росії.

Таку інформацію Громадському підтвердив адвокат Валентин Рибін.

«На жаль, через шалений тиск ГПУшників довелося їхати», — сказав адвокат.

Екс-«беркутівці» Віталій Гончаренко, Олександр Костюк, Владислав Мастега і Артем Войлоков оприлюднили у мережі відеозапис, яким «пояснюють причини своєї втечі».

«Надії на чесний розгляд цієї справи просто зникли. І перебувати на території України нам просто небезпечно», — заявили вони.

Зазначимо, що 6 квітня Апеляційний суд Києва ухвалив рішення звільнити обвинуваченого Гончаренка з-під варти під особисте зобов'язання. Гончаренко обвинувачується у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року. З того моменту, згідно з ухвалою, він мав з'являтися за викликом суду.

Гончаренко також був одним з фігурантів нападу на журналістів Громадського 29 січня 2015 року.

29 січня 2015 тодішні «беркутівці» Гончаренко, Костюк та Ріяко зупинили журналістів Анастасію Станко та Костянтина Реуцького для перевірки документів, коли ті повертались із відрядження із зони бойових дій. «Беркутівці» вирішили перевірити речі журналістів, а коли ті почали знімати, працівники міліції вкрали в них камеру «гоупро», а Реуцького кинули на землю та били ногами.

Пізніше бійці «Беркуту» казали журналістам, що «їм нічого не було за Майдан,  і зараз теж не буде».

Нагадаємо, одного із чотирьох затриманих в червні 2016 року працівників екс-підрозділу харківського «Беркуту» Артема Войлокова випустили з-під варти. У грудні 2016 року суд продовжив Войлокову і Мастезі запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту на 2 місяці.  Тоді сам Войлоков заявив, що не втече навіть без запобіжного заходу, бо винним себе не вважає.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: