УКРАЇНА

Підозрюваного у корупції слідчого СБУ виправдали через порушення главою ГПУ підслідності

20 квітня, 2018 18:38
УКРАЇНА/Підозрюваного у корупції слідчого СБУ виправдали через порушення главою ГПУ підслідності
Зберегти
Вигляд
На Дніпропетровщині суд виправдав слідчого СБУ, якого підозрювали у вимаганні хабара. Підставою для виправдання стало те, що генеральний прокурор та військова прокуратура порушили підслідність.

На Дніпропетровщині суд виправдав слідчого СБУ, якого підозрювали у вимаганні хабара. Підставою для виправдання стало те, що генеральний прокурор та військова прокуратура порушили підслідність.

Про це повідомляє видання «Судовий репортер» з посиланням на вирок Жовтневого райсуду Дніпра від 2 квітня. 

Йдеться про обвинувачення у вимаганні хабара колишнього слідчого в особливо важливих справах відділення слідчого відділу СБУ в Запорізькій області Євгена Лихосенка. 

Вирок набуває чинності протягом 30 діб з дня проголошення, якщо на нього не буде подано апеляцію.

Суд зазначив, що військова прокуратура не мала права розслідувати справу, оскільки розмір хабара становив 30 тисяч доларів і на момент внесення відомостей до ЄРДР 31 грудня 2015 року перевищував 500 розмірів мінімальної заробітної плати. А тому ця справа була підслідна НАБУ.

У судовому засіданні встановлено, що військовою прокуратурою вживались заходи для передачі кримінального провадження до НАБУ, однак постановою генпрокурора підслідність визначена за військовою прокуратурою.

З цього приводу суд зауважив, що прокурор проігнорував пряму норму закону, ч. 5 ст. 36 КПК, що забороняє доручати розслідування справ підслідних НАБУ іншим органам. 

Єдиними належними та допустимими доказами обвинувачення суд визнав показання потерпілого та свідків, які були допитані безпосередньо в судовому засіданні. 

Суд також вирішив, що самі лише показання потерпілого та його брата про факти вимагання слідчим СБУ грошей за непритягнення до кримінальної відповідальності та повернення комп'ютерної техніки не можуть бути покладені в основу обвинувального вироку.

Повідомляється, що потерпілий був особою, стосовно якої готувалась підозра, і був, ймовірно, зацікавлений в дискредитації слідчого, а свідок є братом потерпілого, який з родинних мотивів може свідчити на користь брата. 

Зазначимо, слідчого СБУ було викрито у грудні 2015 року, у тому ж місяці правоохоронцями було розпочато кримінальне провадження. На той час посаду генерального прокурора України займав Віктор Шокін.

Пов`язані новини