Екс-беркутівця Гончаренка, якого підозрюють у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року під час подій на Євромайдані, залишили під вартою.

Екс-беркутівця Гончаренка, якого підозрюють у вбивстві 3 людей 18 лютого 2014 року під час подій на Євромайдані, залишили під вартою.

Відповідне рішення ухвалив Апеляційний суд Києва.

Таким чином, суд відхилив апеляцію, яку подавав Гончаренко.

Однак суд не задовільнив клопотання прокурорів про долучення матеріалів справи щодо побиття журналістів Громадського на посту ДАІ Пісочин поблизу Харкова 29 січня 2015 року.

Хоча ці матеріали стали додатковим аргументом для суду не змінювати запобіжний захід для колишнього беркутівця на більш м' який з огляду на те, що «він схильний до повторного вчинення злочину».

Харківська поліція надала лист клопотання про взяття на поруки, проте суд відмовив  у клопотанні.

Захист Гончаренка просив змінити йому запобіжний захід на домашній арешт або на підписку про невиїзд, аргументуючи це тим, що з підозрюваним не проводяться  останні два місяці жодні слідчі дії. На що прокурори вказують, що Гончаренко  відмовляється давати покази і брати участь у слідчих експериментах. Натомість експертизи проводяться.

Згідно однієї з таких експертиз підтверджується, що в помповій рушниці Форт — 500, котра була 18 лютого 2014 закріплена за Гончаренком є сліди свинцю.

Також Віктор Шаповалов — екс-командир роти  харківського «Беркуту», котрий зараз перебуває в СІЗО дав в суді свідчення, в яких вказує, що Гончаренко мав при собі помпову рушницю Форт - 500.

Нагадаємо, Гончаренко разом з ще трьома екс-бійцями «Беркуту» був затриманий в червні цього року в Харкові. Усі четверо на момент затримання працювали у поліції. Двох із них  — Олександра Бєлова та Віталія Гончаренка звинувачують у вбивстві трьох майданівців 18 лютого 2014 у Кріпосному провулку, ще двох в тому, що вони скинули з колонади на Вулиці Грушевського 20 січня 2014 двох мітингувальників. Зараз під вартою знаходиться лише Віталій Гончаренко.

До матеріалів справи щодо нього прокурори ще намагатимуться долучити епізод із побиттям журналістів Громадського на посту ДАІ Пісочин. 29 січня 2015 беркутівці Гончаренко, Костюк та Ріяко зупинили журналістів Анастасію Станко та Костянтина Реуцького для перевірки документів, коли ті повертались із відрядження із зони бойових дій. Беркутівці в вирішили перевіряти речі журналістів, і коли ті почали знімати, працівники міліції вкрали в них камеру «гоупр»о, а Реуцького кинули на землю та били ногами.

Пізніше бійці «Беркуту» казали журналістам, що «їм нічого не  було за Майдан,  і зараз теж не буде».

Сьогодні Печерський суд Києва обиратиме запобіжний захід щодо Олександра Костюка — в провадженні щодо перешкоджанні роботи журналістам Громадського

Поділитись: